a'e- 24 april 1980 60 niet behoort te leiden tot ongewenst verlies van identiteit van thans werkzame organisaties en instellingen. Daar waar het echter zonder dat identiteitsverlies mogelijk is met behulp van samenwerking een funktio- nelere en doelmatiger inzet van mankracht en financiën te bereiken, lijkt samenwerking in enige vorm ons aantrekkelijk. De vorm van deze samenwerking zoals bijvoorbeeld de vraag van alle i'nstel- lingen en/of werkvormen omvattende de wel meerdere categorale samenwer- kingsverbanden achten wij een zaak van nader overleg. Ook de vraag van eventuele deelneming aan die samenwerking van de zijde van de gemeente zal daarbij bezien kunnen worden. Over de termijn waarop dit overieg kan zijn afgerond valt moeilijk iets te zeggen. X Het lijkt wel gewenst dat de commissie in overleg met betrokkene tracht in het kader van de plan- en programmavoorbereiding reeds in hoofdlijnen te adviseren over de naar haar oordeel gewenste richting die met deze samenwerking moet worden gegaan. 4. Het concept-wenselijkheidsplan. Overige opmerkingen (hoofdstuks/projektsgewijs) Hoofdstuk 1 zie 3a. Hoofdstuk 2 jeugd- en jongerenwerk. Zoals wij onder 3b hebben opgemerkt, onderschrijven wij de mening van de commissie, dat aan het ontwikkelen van jeugd- en jongerenwerk in de Glip prioriteit wordt verleend. Wij achten de opneming van het projekt ad. f 4.000,-- in het minimumpakket terecht. De commissie heeft als afzonderlijk projekt de verbetering van akkommoda- ties van scoutinggroepen en de gedeeltelijke vervanging van het botenbe- stand van zeeverkennersgroepen opgevoerd. Wij menen, dat over dit projekt in dit stadium geen beslissing hoeft te worden genomen. Er bestaan op dit moment subsidie-regeiingen voor investeringen van jeugd en sportgebouwen, welke ook reeds enkele malen analoog zijn toegepast op investeringen in boten en groot onderhoud. Het opnenen v^n een nieuw projekt is dus thans niet nodig. Wij onderzoeken momenteel of de verordeningen in kwestie wij- ziging behoeven. Daarbij zal tevens aan de orde komen of voor de toepas- sing van deze verordeningen projekten in het kader van de beleidsplanning moeten worden opgevoerd. X Wij stellen u dan ook voor om het door de commissie voorgestelde projekt -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 46