5e afd. 24 april 1930 60 voorlopig niet te behandelen in het kader van de beleidspianning. Hoofdstuk 3 ciub en buurtwerk. X Wij gaan akkoord met de conclusies van de commissie in deze. Hoofdstuk 4 bejaardenwerk. X Wij zijn het eens met de door de comnissie voorgestelde opnarae in het mi- nimum-pakket van de projekten "organiseren van aktiviteiten op de Glip" en "organiseren van de aktiviteiten in de Schilderswijk/Conponistenbuurt" In de bedragen ad.f.4.000,— is een huurbedrag begrepen van f.2.000,—. Zoals wij onder 3b reeds opmerkten lijkt het ons gewenst de behoefte aan akkommodatie in de Schilderswijk/Componistenbuurt te bezien in het kader van de ontwikkelingen binnen het onderwijs. Over het afzonderlijke voorgestelde projekt "subsidies aan insteilingen die te kennen hebben gegeven met financiële problemen te kampen" merken wij het volgende op. Van een tweetal instellingen, werkzaam op het ge- bied van het bejaardenwerk hebben wij een verzoek om subsidie ontvan- gen, te weten van de Stichting Samen Koken Samen Eten en de Diaconie der Hervormde Gemeente Heemstede. Het subsidieverzoek van de Stichting Samen Koken Samen Eten heeft betrekking op aktiviteiten, die gewestelijk plaatsvinden. Dit subsidieverzoek zal dan ook in gewestelijk verband be- zien moeten worden. Voorzover er, na gewestelijk overleg, blijkt van een gemeentelijke betrokkenheid in deze, dan zal dat subsidieveriening tot gevoig kunnen hebben, waarmee rekening gehouden moet worden. De Diaconie der Hervormde Gemeente Heemstede heeft een verzoek om subsi- die ingediend in het exploitatietekort van het door de diaconie georgani- seerde sociaal-cultureel werk. Dit expioitatietekort is voornamelijk ont- staan doordat de diaconie onlangs voor de uitvoering van het werk een ge- diplomeerde beroepskracht heeft aangesteld. De diaconie heeft verzuimd voorafgaande aan de aansteliing van de beroep: kracht te verzoeken om subsidie. Het subsidieverzoek voor 1980 is voorts te laat ingediend. Wij zijn in verband daarmede voornemens uw raad voor stellen de diaconie niet in aanmerking te brengen voor subsidie voor het jaar 1980. De subsidieaanvrage voor 1981 zal aan de orde moeten komen in het kader van het programmavaststelling voor 1981. Mede gezien het gege- ven, dat het in casu om reeds bestaande aktiviteiten gaat, moet er reke- ning mee gehouden worden dat enige vorm van financiële ondersteuning in deze noodzakelijk zal zijn. De mate waarin dat het geval zal zijn is - 13 - thans nog met te overzien.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 47