5e afd. 24 april 1980 50 X Wij stellen u resumerend voor het door de commissie voorgestelde projekt te handhaven. Hoofdstuk 5 vorminqs- en onUvikkelingswerk voor voiwassenen. In dit verband mogen wij verwijzen naar het gestelde onder 3d. Hoofdstuk 6 amateuristische kunstbeoefening en volkscultuur X Wij gaan akkoord met de conclusies van de commissie in deze. Hoofdstuk 7 kunstzinnige vorming. De commissie stelt binnen het minimum-pakket ais afzonderlijk projekt voor "ontwikkeling aktiviteiten binnen de gemeente op het gebied van kunstzinnige vorming" ten bedrage van f 3.500,--. Als argument daarvoor wordt aangegeven, dat de Heemsteedse bevolking voor deze aktiviteiten niet in Heemstede terecht kan. Men is aangewezen op regionale voorzie- ningen. Wij achten de prioriteit van dit projekt minder hoog dan de com- missie. Wij achten realisering van dit projekt, mede gezien de aanwezige voorzieningen in de regio, geen voorwaarde voor een in redelijke mate samenhangend welzijnsbeleid, hetgeen het doel is van het formuleren van het minimumpakket. X Wij stellen u dan ook voor om dit projekt te schrappen uit het minimum- pakket en te behandelen als afzonderlijk projekt. Ten aanzien van de plaatsing ,in het minimumpakket van het projekt "extra bedrag ten behoeve van de ontwikkeling van aktiviteiten op het gebied van kunstzinnige vorming in het kader van buurtopbouwwerk, bejaardenwerk en jeugd- en jongerenwerk"delen wij de opvatting van de commissie. X De aktiviteiten vormen een goede aanvulling op het bestaande werk. Het zal voor deze aktiviteiten nodig zijn gebruik te maken van de steunfunktie (hulp bij en begeleiding van projekten). De financiële ruimte hiervoor zal moeten vwrden gecreëerd. Hoofdstuk 8 opbouw en aktiewerk. Onder 3d en 3c zijn wij reeds ingegaan op de aanstelling van een eerste en tweede half-time opbouwwerker(ster) en mogelijke sanenwerkingsverban- den in relatie daarmee. Wij mogen daar naar verwijzen. Wij zijn voorts met de conmissie van mening, dat-opneming in het minimum- pakket van het projekt "gelden ten behoeve van buurtsamenwerkingsverban- den, voor organisatiekosten" gewenst is. Het voorgestelde bedrag is zowel bestemd voor bestaande als nieuwe buurtsamenwerkingsverbanden en voor het opvangen van de aktiviteiten van de aan te stellen half-time opbouwwerker - 14 - h

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 48