5e afd. 24 april 1980 60 Overige sociaal-culturele aktiviteiten. De commissie heeft binnen het mininunpakket twee projekten voorgesteid, ressorterend onder de overige sociaal-culturele aktiviteiten, te weten subsidiëring Wegmeg en subsidiëring Vrouv/encafé. X Naar onze mening kan de post subsidiëring Vrouwencafé komen te vervallen. Het Vrouwencafë is voor 1980 subsidie toegekend in het kader van de tijde- lijke rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatie aktiviteiten. De aktiviteit van het Vrouwencafê daarmee onder meer benoemd als emanci- patorisch vormingswerk. Wij menen dan ook dat bij voortgezette subsidië- ring van het Vrouwencafê het onder V.0. voorgestelde projekt "Reservering voor behoud van bestaande emancipatorisch vormingswerk en experimenten op dat terrein" ad. f 17.500,-- daarvoor kan worden benut. Wij menen voorts dat de Wegmeg als sociaai-culturele aktiviteit kan v/or- den aangemerkt. Het accent van deze aktiviteit ligt op sociaai-culturele aspekten. De aktiviteiten van Wegmeg richten zich echter niet alleen op Heemsteedse inwoners. Subsidiëring van de Wegmeg zou dan ook regionaal bezien moeten worden. Wij zijn het er, voorzover sprake zal blijken te zijn van de Heemsteedse betrokkenheid, mee eens dat de commissie het projekt heeft opgenomen in het minimumpakket. Beschikbaarsteliing gebouw. De commissie heeft opgemerkt het ongewenst te achten, dat instellingen hun gebouwen gratis beschikbaar steilen aan derden. Daardoor zouden verkapte subsidies ontstaan. Wij kunnen ons met deze opmerking verenigen, doch dachten daarbij een ze- kere nuancering te moeten aanbrengen. Het lijkt ons niet bezwaarlijk, wan- neer club- en buurthuizen ten behoeve van ëënmalige of kortdurende aktivi- teiten van groepen uit de bevolking hun gebouw gratis beschikbaar stellen. Wanneer het gaat om langdurige of min of meer gevestigde aktiviteiten dan zullen zij hiervoor huur in rekening moeten brengen. De groeperingen die het gebouw huren, zullen dan zonodig, een verzoek om subsidie kunnen doen. Hoofdstukken 11 en 12. Deze hoofdstukken zijn in het voorgaande besproken. Wij mogen hiernaar verwijzen. -16- b

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 50