Herenweg/Rijnlaan. Herinrichting Binnenweg en wijk ten westen daarvan. Op basis van het in overleg met de desbetreffende raadscomnissies vast- gesteide programma van eisen, worden thans door het gemeentelijk tech- nisch bedrijf plannen uitgewerkt voor de herinrichting van de Binnenweg en de wijk ten westen daarvan. De begeleiding vindt plaats door een pro- jektgroep, waarin naast enkele leden van ons coilege de verschiliende amb- telijke diciplines vertegenwoordigd zijn. De hier bedoelde plannen bevinden zich in een ver gevorderd stadium van voorbereiding en zullen naar verwachting binnen afzienbare tijd aan B&W. worden aangeboden. Nadat wij hieromtrent een voorlopig standpunt hebben ingenomen, zullen de desbetreffende raadscommissies worden gehoord. Vervolgens zullen wij de plannen ten behoeve van de inspraak definitief vaststellen. Voor de inspraak, die waarschijnlijk na het zomerseizoen kan starten, zullen twee afzonderlijke procedures worden gevolgd; de ene voor de Binnenweg en de andere voor de wijk ten westen daarvan. Aan dein- spraak t.b.v. het Binnenwegplan zai behalve door de bewoners en de winke- liers van de Binnenweg door de gehele bevolking van Heemstede kunnen wor- den deelgenomen. Het ligt in ons voornemen de inspraakbijeenkomsten te doen leiden door een onafhankelijke voorzitter. De inspraak voor het her- inrichtingsplan ten behoeve van de wijk ten westen van de Binnenweg zal openstaan voor de bewoners van de wijk zelf. De leiding zal in dit geval berusten bij een lid van ons college. Na de inspraak volgt een verwerking van de resultaten daarvan en het opstelien van uitvoeringsplannen. Alvorens een definitief standpunt te bepalen en definitieve voorsteilen aan uw raad te doen, zal onder meer een terugkoppeling naar de bevolking plaatsvinden. Hoeveel tijd met êén en ander gemoeid zal zijn, valt uiter- aard niet met zekerheid aan te geven, vooralsnog menen wij te mogen aan- nemen dat uw raad zich in de tweede helft van 1981 zal kunnen uitspreken over de definitieve uitvoeringsplannen en de hiervoor benodigde kredieten. Volledigheidshalve dient nog te worden opgemerkt dat de voorbereiding van de herinrichtingspiannen voor de Raadhuisstraat en de wijk ten oosten daar- van alsmede voor de wijken ten oosten van de Binnenweg ondertussen even- eens ter hand zal worden genomen. 2e afd 30 mei 1980 62

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 13