2e afd- 30 mei 1980 62 Enerqie. De realîsering van het onlangs door uw raad vastgestelde programma voor de energiebesparing geniet een hoge prioriteit. De beleidsgroep energie- besparing heeft daartoe reeds een eerste aanzet gegeven. Ook is een aan- vang gemaakt met de samenstelling van de brochure "uitgekiénd verbruiken". Zodra de goedkeuring van gedeputeerde staten op het door u beschikbaar ge- stelde krediet is ontvangen, kunnen de voorgenomen isolatiewerkzaamheden en het optimaliseren van de apparatuur in diverse gemeentegebouwen ter hand worden genomen. voorbereiding van ons standpunt in de algemene vergadering van de VEGIN, zullen wij in de maand mei het vraagstuk van de progressieve tarievenstruk- tuur în de desbetreffende raadscommissies ten principale aan de orde stel- len. Milieu. De ingestelde werkgroep milieu- en natuurbeheer houdt zich thans ondermeer bezig met de ontwikkeling van een milieu- en natuurvoorlichtings- en edu- catieplan. Dit plan zal uiteenvallen in een aktieplan op korte termijn en een plan op langere termijn. Het eerste gedeelte zal met name betrekking hetben op de milieu-aktie waar- vo°r ln de begroting een raming is opgenomen. Het streven is er op gericht 111 de commisSievergadering van april a.s. van de commissie voor milieu en volksgezondheid het eerste deel ter kennis te brengen. Haar verwachting zal op 1 september a.s. de Wet Algemene Bepalingen Milieu- hygiene in werking treden. Deze wet zal voor de gemeente met name gevolgen hebben voor de behandeling van hinderwetaanvragen, de daarbij te volgen proceduresde openbaarheid en termijnen. Over de personele en financiële consequenties hiervan zullen wij ons beraden. D0 voorbereiding in de werkgroep milieu en natuur van de toegezegde her- ziening van de taakomschrijving van de milieu-controleurs is thans in een eindstadium. Zodra één en ander ons college heeft bereikt zullen wij ter- zake m overleg treden met de commissie milieu en volksgezondheid Naar aanleiding van het tijdens een brand aan de Binnenweg in een parid aantreffen van een uit een auto afkomstige L.P.G.-tank, hebben wij de werk- groep milieu en natuur gevraagd na te gaan of er mogelijkheden zijn voor het voorlichten van de burgers over de gevaren verbonden aan opslag van -10- L

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 14