2e afd. 30 nei 1930 62 gevaarlijke stoffen en of op êén of andere wijze preventieve contrôle terzake denkbaar is. De werkgroep heeft ons medegedeeld dat het wellicht mogelijk is om selektief contrôle uit te oefenen in die situaties waar sprake is van een grotere kans op het vöörkomen van dit soort ongeregu- leerde "opslag". Gedacht kan daarbij worden aan bedrijfsruimten of daar- voor dienst doende gebouwen of gebouwtjes. Een combinatie van deze contrôle met een goede voorlichting over de geva- ren, waarbij vermeden moet worden dat de indruk wordt gewekt dat alle vormen van bewaren van gevaarlijke stoffen (b.v. kampeerflessengas e.d.) problematisch is, zal wellicht een bijdrage kunnen leveren aan verminde- ring van deze risico's. Wij hebben opdracht gegeven de gedachten van de werkgroep nader uit te werken. In principe wordt daarbij gedacht aan in- schakeling van de beide milieucontroleurs voor de contrôle en persoonlij- ke benadering van de burger. - Vooruitlopend op mogelijke uniformering van de lozingsverordeningen in het gewest heeft de werkgroep milieu en natuur een inventarisatie gemaakt van de belangrijkste bedrijven die benaderd moeten worden voor het doen aanvragen van een lozingsvergunning op grond van de thans geldende Heem- steedse verordening. Uit deze lijst zijn in eerste instantie een 40-tal bedrijven geselekteerd, die naar het oordeel van de werkgroep als eerste in aanmerking zouden moeten komen. Thans wordt onderzocht hoe, met gebruik- making van de capaciteit van het "gewestelijk" bureau milieubeheer, begon- nen kan worden met deze eerste stap tot uitvoering van deze verordening. Groenvoorziening. Naast het normale onderhoud en beplanten met nieuwe bomen, heesters e.d. werd extra aandacht besteed aan het groen in het kader van de aktie "Bomen doen leven". In dit kader werden op de nationale boomplantdag en de dag daarna door 535 leerlingen van 10 scholen in totaal 191 bomen geplant alsmede een groot aantal heesters. Een informatieve notitie over experimenten groenvoorziening wordt thans voorbereid. Wij hopen deze nog voor de zomer aan de orde te kunnen stellen in de betrokken raadscommissies. Door ziekte op de betrokken afdeling heeft éën en ander meer tijd genomen dan wij hadden gehoopt. -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 15