^e aTd- 30 mei 1980 62 waaronder chenicaliën. Deze afvalstof zal evenwel de levensduur van de emmer niet ten goede komen en kan tevens problemen opleveren voor het composteren van huisvuil. Het lijkt daarom zinvol de inwoners er nogmaals op te wijzen dat de mogelijkheid bestaat chemicaliën en andere schadelij- ke stoffen afzonderlijk bij de afdeling reiniging van het gemeentelijk technisch bedrijf aan te bieden. Wij zijn verder voornemens in overleg met het gewest te onderzoeken of ook in Heemstede moet worden overgegaan tot het gescheiden ophalen van huisvuil. Momenteel ligt ter visie een ontwerp-provinciaal plan ter verwijdering van afvalstoffen. Daarin is onder meer gesteld dat in de komende jaren dient te worden onderzocht of per samenwerkingsgebied een samenvoeging van afzonderlijke ophaaldiensten tot een gemeenschappelijke ophaalorga- nisatie zinvol is. Binnen het gewest Kennemerland wordt thans een geza- menlijk standpunt met betrekking tot het ontwerp voorbereid. Onzerzijds is reeds te kennen Segeven dat wij de nadelen van een regionale ophaal- dienst groter achten dan de voordelen. Nog afgezien van zwaarwegende personele aspekten, menen wij dat in de Heemsteedse situatie een regionale ophaalstruktuur minder doelmatig zal zijn dan de bestaande organisatie en daarom dient te worden afgewezen. Sfeerbepalende gebouwen en elementen. De werkgroep die werd ingesteld om een advies uit te brengen inzakesfeer- bepalende gebouwen en elementen heeft onlangs haar rapport uitgebracht. Wij zullen ons over de adviezen beraden en ons standpunt bepalen met be- trekking tot de bescherming van deze zaken. Gedacht kan hierbij worden aan beschermende voorschriften in bestemmings- plannen, zodat hierop teruggegrepen kan worden bij het verlenen van bouw- vergunningen. Een andere mogelijkheid is het creëren van een gemeentelijke monumentenlijst en- verordening. De uitvaardiging van een dergeiijke verordening heeft tot gevolg dat deze monumenten niet zonder meer gewijzigd,ontsierd of zelfs afgebroken kunnen worden. Na bepaling van ons standpunt zal één en ander behandeld worden in de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting en de commis- sie voor welzijn en maatschappelijke zorg. Woonwagenplan Noord-Honand Onlangs is door provinciale stappen het woonwagenplan Noord-Holland vast- gesteld. Daarin wordt voor onze gemeente bepaald dat een zestal nieuwe -16-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 20