2e afd. 30 mei 1980 62 plaatsen voor woonwagens noet worden gerealiseerd en wel bij voorkeur op een andere plaats dan bij het huidige centrum van 12 wagens. Eerst indien een nieuwe lokatie niet mogelijk blijkt te zijn, zou volgens dit plan in overleg met de bewoners van het huidige centrun een uit- breiding daarvan met 6 plaatsen overwogen kunnen worden. In verband hiermede bezien wij thans of er mogelijkheden zijn voor het vestigen van een nieuw centrum van 6 wagens in onze gemeente. Na afronding van dit onderzoek zulien wij terzake overleg plegen met de betrokken raads- commissies. Welzijn en maatschappeiijke zorg. In de beleidsintenties is afgesproken dat een nota zal worden uitge- bracht over de rol van het bureau sociale zaken in het toekomstig beleid. Vanwege de overbelasting van de betrokken afdeling, veroorzaakt door ener- zijds de welzijnsplanning en anderzijds een tweetal vakatures, is hetniet mogelijk gebleken deze nota nog dit voorjaar uit te brengen. Er wordt thans ernstig naar gestreefd u deze nota in september 1980 aan te bieden. Wel is thans in een vergevorderd stadium van voorbereiding een speciaal voor de Heemsteedse situatie geschreven voorlichtingsbrochure voor cliën- ten van het bureau sociale zaken, waarin verschiliende uitkeringsregelin- gen en de daarvoor geldende procedures zo helder mogelijk worden uiteen- gezet. Zodra deze brochure in concept gereed is zal daarover overleg plaats- vinden met de werkgroep (ex) cliënten van sociale zaken. Mede naar aanleiding van het aanvaarden van een daartoe strekkende motie in de 2e kamer zullen wij ons beraden over een regeling van het inzage- recht van cliënten van op hen betrekking hebbende stukken. In de boven- bedoelde nota zullen wij daarvoor voorstellen doen. B. Voorstellen met betrekking tot doelsteilingen. Na deze algemene beschouwing over het gemeenteiijk beleid behandelen wij hieronder een aantai voorstellen tot wijziging van de doelstellingennota. De voorstellen zuilen worden behandeld in de volgorde van de in 1979 vastgestelde doeIstel1ingennotadie in uw bezit is. De gehanteerde nun- mers verwijzen daarnaar. -17-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 21