2e afd. 30 mei 1980 4 62 C. Voorstenen met betrekking tot de projekten. Alvorens op de projekten voor lijst I en II in te gaan, willen wij eerst een korte beschouwing wijden aan de twintig projekten, die vorig jaar in vijf groepen werden ingedeeld. De volgende projekten werden in de concept-begroting geraamd, omdat het de z.g. heroverwegingsprojekten betreft. - Het voor rekening van de gemeente houden van één schooltijd bij het lager onderwijs. - Het invoeren van twee schooltijden taakverlichting door kleuter- leidsters in afwachting van de realisering van de integratie kleuter/lager onderwijs. - Handhaving huidige weekena- en avonddiensten, sportparken, zo mogelijk binnen 40-urige werkweek. - Extra stijging aanschaf boeken bibliotheek. - Verhoging leermiddelen-budget met 15%. Van de overige projekten in groep 1 is voor de energiebesparende maatregelen een krediet beschikbaar gesteld. Het tweede projekt uit deze groep: "splitsing vierkamerflats" kan opgenomen worden als p.m. projekt op lijst II enerzijds, omdat de lasten door een rijksbijdrage c.q. huuropbrengst gedekt zullen worden, anderzijds omdat de voorbereiding in een zodanig stadium is, dat prioriteit- stelling niet meer zinvol is. Het projekt uit groep 2:"onderzoek Mavo volwassenen" is in uitvoe- ring en kan derhalve geheel vervallen. Van groep 3 is het projekt:"onderzoek weekmarkt" in uitvoering, zo- dat ook dit projekt verder buiten beschouwing blijft. De inventarisatie van voor publiek toegankelijke gebouwen op het punt van aanpassing aan minder validen zal binnenkort starten. Ook is een voorbereiding gemaakt ten behoeve van de behandeling van "high risk"-kinderenDeze beide projekten dienen onzes inziens daarom niet meer bij de afweging betrokken en dus op lijst II ge- plaatst te worden. Het overblijvende projekt:"begin maken met inventarisatie van vor- men van verontreiniging en de bronnen daarvan, alsmede van waarde- volle milieu-elementen en de stand, waarin deze verkeren", zal we- gens gebrek aan personele kapaciteit dit jaar nog niet aan de orde komen en zal dus zinvol bij de prioriteitstelling betrokken kunnen worden. Wij stellen u dan ook voor dit projekt op lijst I te plaatsen. Van de projekten uit groep 4 kan afgevoerd worden "herstel en ver- betering Havenstraat en Kanaalweg". Hiervoor is inmiddels een kre- diet beschikbaar gesteld. Zoals wij in onze memorie van antwoord bij de behandeling van de begroting 1980 hebben gesteld, lijkt een onderzoek naar de wijkagentfunktie op dit moment niet opportuun. Zeker niet als sprake is van een onderzoek door een extern bureau. Het projekt kan daarom als p.m. op lijst II geplaatst worden. Eveneens naar lijst II kan het vaststellen van routes voor gevaar- lijke stoffen en vrachtverkeeromdat met de voorbereiding een aan- vang is gemaakt. Het projekt uitbreiding riolering en aanbrengen beschoeiing Cruquiushaven zal dit jaar nog niet voorbereid kunnen worden. Ook hier ligt de oorzaak bij het onvoldoende beschikbaar -26-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 30