2e afd. 30 mei 1980 62 Na de behandeling van de projekten, die al dan niet in aanmerking moe- ten komen om bij de prioriteitenbepaling betrokken te worden, nog een enkeie opmerking over lijst II. Van de lijst zijn vervallen ten opzichte van de lijst II van vorig jaar: - vernieuwen c.v.-installatie Gezondheidshuis; - herindeüng raadhuis; - vervanging hulpmiddelen en verbetering verbindingen meldkamer gemeen- tepolitie; - verbetering woonomgeving Talmastraat/Kadijk; - 2e fase verkeersprocessor. Hiervoor zijn inmiddels kredieten beschikbaar gesteld of zullen binnen- kort kredietaanvragen aan u voorgelegd worden. Een aantal nieuwe projekten zijn opgevoerd, onder meer doordat een nieuw jaar aan de reeks werd toegevoegd. Uitgangspunt voor het jaar van opvoe- ring is bij vervangingsinvesteringen het moment waarop de investering is afgeschreven. In het desbetreffende jaar zal worden bezien of daad- werkelijk tot vervanging moet worden overgegaan. Toegevoegd zijn de volgende projekten, naast de projekten die vorig jaar een hoge prioriteit kregen en waarvoor reeds voorbereidingen getroffen worden: - Vervanging boekhoudmachine secretarie in 1981 of het treffen van andere maatregelen. De huidige boekhoudmachine is reeds enige jaren afgeschre- ven. Aan een vervanging op korte termijn of het treffen van andere maatregelen is niet te ontkomen. De werkgroep informatieverwerking moet hieromtrent nog een advies uitbrengen. - Voor het gemeentelijk technisch bedrijf werd vervanging van enkele auto's toegevoegd i.v.m. de toevoeging van een nieuw jaar. - De huidige alarmontvangers voor de brandweer zullen resp. in 1981 en 1983 vervangen moeten worden, gelet op de normale levensduur. - Renovatie zwembad-accommodatiesReeds enige jaren worden grote onder- houdswerken uitgesteld in verband met de onzekerheid of het zwembad moet worden hersteld dan wel of een andere voorziening getroffen moet worden. Bij de opstelling van het dekkingsplan eind vorig jaar, hebben wij hier ook rekening mee gehouden, omdat wij ineenden dat het niet paste toen nog een nieuw projekt aan lijst II toe te voegen. Het ligt inde rede, dat thans in ieder geval ruimte wordt gereserveerd voor het ge- val besloten wordt, dat de bestaande zwembadaccommodaties gehandhaafd blijven en dus het achterstal1ige onderhoud uitgevoerd moet worden. Eén lid is van mening dat deze zaak in samenhang met het mogelijk alternatief, te weten een gecombineerde sporthal/zwembadvoorziening bekeken zou moeten worden. - Wijziging jachthaven "Merlenhaven". Het betreft een wijziging van de indeling, waardoor meer jachten een ligplaats zullen kunnen krijgen. De lasten zullen door de hogere tariefopbrengst gedekt kunnen worden. Voor het overige verwijzen wij naar bijlage b, waarin lijst II is opge- nomen. - 38 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 44