2e afd 30 mei 1980 WIJZIGING BESTEHMING "DE MEERLHORST" 63 Na ontruiraing van het gebouw "De Meerlhorst", Van Merlenlaan 2, door de openbare bibliotheek heeft uw raad bij besluit van 27 maart 1975, nr. 39, besloten dit gebouw voorlopig te bestemraen tot centrura voor aktiviteiten op sociaal-cultureel terrein. Nadat enige jaren ervaring zou zijn opgedaan met dit soort gebruik, zou bézien kunnen worden of dit de definitieve bestemraing van "De Meerlhorst" dient te worden. Na ontruiming door de bibliotheek is het gebouw echter tijdelijk in ge- bruik gegeven aan de muziekschoolde vereniging "Oud-Heemstede-Benne- broek", een peuterspeelgroep en aan een aantal kunstenaars. De laatste jaren is er steeds neer behoefte gebleken aan huisvesting voor één- en tweepersoonshuishoudens. Op bescheiden schaal is tot nu toe getracht aan deze behoefte tegeraoet te komen. Wij wijzen op de inmiddels gereedgekomen 12 woningen aan de Lindenlaan en de voorbereidingen voor de bouw van 30 woningen aan het Uipperplein. Na afweging van aan de ene kant de door de coramissie planvoorbereiding specifiek welzijn gesignaleerde wensen op het gebied van sociaal-culturele akkommodaties en aan de andere kant de behoefte aan huisvestingsmogelijkhe- den voor één- en tweepersoonshuishoudens kiezen wij voor woonbestemming. Met de provinciale direktie van de volkshuisvesting in Noord-Holland wordt overleg gepleegd over de raogelijkheden tot subsidieverlening. Indien dit plan gerealiseerd kan worden stellen wij ons voor de opbrengst van de verkoop van dit gebouw te storten in een nog nader te oraschrijven fonds ter verwezenlijking van sociaal-culturele doeleinden. Wij stellen u voor, conforra bijgaand ontwerp-besluit, het gebouw "De Meerl- horst" te besteramen voor de huisvesting-van éën- en tweepersoonshuishoudens. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. Heerastede, 13 raei 1980. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 57