5e afd30 mei 1980 66 UITBREIDING PERSOHEELSBESTAND STICHTING HET HONK Heemstede, 7 mei 1980. Aan de raad Bij brief van maart 1980, ingekomen 2 april 1980, verzoekt het bestuur van Stichting Het Honk om voorlopige uitbreiding van het personeelsbe- stand met een part-time sociaal-cultureel werkster voor 25% van de ar- beidsduur. Het bestuur wenst mevrouw A.M. van Leeuwen - de Ruiter in de- ze part-time funktie te benoemen. Mevrouw Van Leeuwen is tot 1 april 1980 part-time, voor 50%, in dienst geweest van de Stichting. Zij werd benoemd in de 50% vacature, welke ontstond toen de team-leider werd toegestaan om zijn arbeidstijd terug te brengen van 100 naar 50%. De nadelen, verbonden aan het voor half-time werken van de team-leider worden door Het Honk zodanig groot geacht, dat Het Honk de situatie wenst terug te draaien. Hierdoor zal de 50% formatieplaats van mevrouw Van Leeuwen komen te vervailen. De wens tot voorlopige uitbreiding van het personeelsbestand met een 25/100 formatieplaats wordt door het be- stuur van Het Honk in verband gebracht met de verhuizing van Het Honk naar het gebouw aan de Molenwerfslaan, de voortzetting en verd'ere ont- wikkeling van het vormings- en ontwikkeiingswerk en het opbouw- en aktie- werk. Zolang nog niet in de funkties vormings- en ontwikkelingswerk en opbouw- en aktiewerk wordt voorzien door aanstel1ing van de door de com- missie planvoorbereiding specifiek welzijn voorgestelde half-time vormings werker en half-time opbouwwerkerzullen de funkties door sociaal-cultu- reel werkers vervuld moeten worden. Het aantal van 3 formatieplaatsen so- ciaal-cultureel werk biedt daarvoor naar de mening van Het Honk onvoldoen- de mogelijkheden. De kosten zouden voorts gedeeitelijk gedekt kunnen wor- den uit de gelden, die zullen resteren i.v.m. vakatures in het afgelopen jaar. In het kader van de behandeling van het wenseiijkheidsplan heeft uw raad ondermeer uitgesproken, dat: - Het niet goed denkbaar is dat uitbreiding van het aantal formatieplaat- sen van 9 sociaal-cultureel werkers (3 per instelling) zal kunnen plaats- vinden.voor werkvormen, die thans worden uitgevoerd, maar waarvoor een betere spreiding over de gemeente gewenst is (e.e.a. gelet op het feit,

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 67