4e afd 30 mei 1980 67 Artikel 14. Burgemeester en wethouders van Heemstede kunnen ontheffing verienen van het bepaalde in de artikelen 8 t/m 13 op grond van gebleken hardheid welke buiten verhouding staat tot het algemeen belang dat met toepassing van deze bepalingen zou zijn gediend. Artikei 15 Aan kopers van vrije sektorwoningen zullen geen beperkende bepalingen gesteld worden ten aanzien van koop en verkoop. Niettemin zalzo de gemeente daarom verzoekt, aan kandidaatkopers die door de gemeente wor- den voorgesteld de voorkeur worden gegeven. Artikel 16 Amfas verplicht zich met de bouw van de woningen aan te vangen binnen een jaar na het verkrijgen van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten en het vervuld zijn van de voorwaarden als bedoeld in artikel 1 van deze overeenkomst. De aanvangsdatum wordt gerekend vanaf het tijdstip waarop aan alle voorwaarden is voldaan. Met inachtneming van het voorgaande verplicht Amfas zich met de bouw van woningwet- en premiekoopwoningen te beginnen voordat met de bouw van de vrije-sektorwoningen een aanvang wordt gemaakt, danwel tegeiijk met het begin van de bouw van deze woningen. De bouw van de 120 woningwetwoningen moet zijn voltooid na 2,5 jaar en die van de 106 premiekoopwoningen rnoet voltooid zijn na 3,5 jaar nadat met de bouw van de eerste woningen een aanvang is gemaakt. De bouw van de vrije-sektorwoningen zal naar de huidige inzichten piaats vinden in een tempo van ca.50 (vijftig) stuks per jaar. Afhankelijk van toekom- stige ontwikkelingen zal Amfas het recht hebben deze fasering gedurenae de bouw bij te sturen. Alle vrije-sektorwoningen zullen ten laatste voltooid zijn acht jaren nadat met de woningbouw is gestart. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de in dit artikel genoemde ter- mijnen te veriengen. Bij niet-nakoming van de onder dit punt opgenomen verplichtingen ver- beurt Amfas ten behoeve van de gemeente een direkt opeisbare boete van f.1.000.000,— alsmede een boete van f.100.000,— voor elke maand of gedeelte van een maand dat de bouw te laat is begonnen, c.q. te laat is voltooid. Artikel 17 De gemeente verplicht zich ervoor te zorgen dat de in artikel 6 bedcelde woningen op het tijdstip van oplevering kunnen worden aangesloten op de openbare riolering en gas-, water- en elektriciteitsvoorzieningen en de centrale antenne-inrichting Artikel 18 Amfas heeft behoudens goedkeuring van burgemeester en wethouders het recht de gehele of gedeeltelijke uitvoering van deze overeenkomst in een andere besioten vennootschap, een met Amfas gelieerde onderneming, of in een vergelijkbaar samenvjerkingsverband, onder te brengen. - 7 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 77