5e afd. 30 mei 1980 68 In 1979 heeft uw raad subsidie toegekend in het kader van een jubileum- viering van de Heemsteedse Reddingsbrigade en St. Bavo-kerk (raadsbe- sluiten nrs. 65 en 88). De Heemsteedse Reddingsbrigade bestond 60 jaar en de St. Bavo 100 jaar. Het subsidie werd slechts verleend in de kosten van die aktiviteiten, die een openbaar karakter hadden, op grond waarvan een gemeentelijk belang werd aangenomen. Voor de inwerkingtreding van de rijksbijdrageregeling sociaal-culturele aktiviteiten per 1-1-79 werden sociaal-culturele instellingen gesubsi- dieerd op grond van de rijkssubsidieregeling jeugd- en jongerenwerk. Het ministerie van C.R.M. subsidieerde instellingen rechtstreeks. De sub- sidieverlening vond plaats onder de voorwaarde, dat de gemeente een gelijk bedrag aan subsidie verstrekte. Krachtens de rijkssubsidieregeling jeugd- en jongerenwerk verstrekte C.R.M. f 500,— subsidie in het geval een instelling een 10-jarig jubileum vierde, onder de voorwaarde dat de gemeente eveneens f 500,-- verstrekte. In onze gemeente is nimmer toepassing gegeven behoeven te worden aan deze regeling. De gemeente heeft derhalve nooit een standpunt bepaald ten aan- zien van het verlenen van subsidie in de kosten van de viering van een ju- bileum van een sociaal-culturele instelling. Dit in aanmerking nemend en gelet op het gegeven, dat de gemeente sinds 1-1-79 volledig de beleidsverantwoordelijkheid draagt voor subsidiëring van het sociaal-cuiturele werk, menen wij, dat deze aanvragen thans door de gemeente volledig op zijn eigen mérites dient te worden beoordeeld en dat de gemeente een eigen beleid moet bepalen ten aanzien van dit soort aanvragen. Wij achten een jubileum van 10 jaar van onvoldoende gewicht om daarvoor subsidie te verstrekken. Tot dusver is ook op andere terreinen nimmer sub- sidie verleend in het kader van een 10-jarig jubileum en zelfs niet inhet kader van een 25, 40 of 50-jarig jubileum. Wij stellen ons voor hieraan in het kader van de komende subsidieverordeningen aandacht te besteden. Zo- als hierboven gesteld achten wij in elk geval een subsidie voor een 10-ja- rig jubileum niet op zijn plaats. De precedentwerking van subsidieverlening in de kosten van aktiviteiten in verband met een 10-jarig jubileum zou voorts groot kunnen zijn. Niet alleen andere sociaal-culturele instellingen, doch ook b.v. sportvereni- gingen, zouden voor een dergelijke jubileumviering subsidie kunnen aanvra- gen. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 80