2e afd. 30 mei 1980 62 niet uitgesloten achten dat aan een uitbreiding van het raadhuis niet te ontkonen zal zijn. Met het oog hierop zullen wij in het komende jaar trachten een aantal uitgangspunten en eisen te formuleren. Politie en hulpverlening. De recentelijk weer duidelijk gebleken intentie om te sturen naar een provinciale poiitie in Nederland achten wij ieder vanuit onze eigen ver- antwoordelijkheid een inbreuk op een ontwikkeling die reeds enkele jaren ook in Heemstede duidelijk bij de politie valt waar te nemen. Die ontwikkeling is er een van vermaatschappelijking waarin het contact met de burger centraal staat. Ook in Heenstede is reeds lang gepleit om uitbouw van het instituut wijkagent. Een dergelijke ontwikkeling kan slechts slagen indien besturing en demokratische contrôie van de politie zo dicht mogelijk bijeen blijven en wij hebben de indruk dat een ontwikke- ling naar de provinciale politie te zien is als een procesgang "van de burger af". De verdere invuliing van het instituut wijkagent is overigens in ons kleine korps slechts op een verantwoorde wijze te realiseren indien de korpssterkte wordt uitgebouwd. üe korpschef heeft de opdracht gekregen van de burgemeester een desbetref- fend verzoek aan de minister voor te bereiden. In de loop van dit jaar is de beslissing van de minister van justitie te verwachten inzake een samenwerkingsregeling met de Rijkspolitie te Benne- broek inzake surveillance in de nachtelijke uren. Tevens zal binnen afzienbare tijd een regeling door de burgemeester worden getroffen krachtens artikel 43A lid 1 van de wegenverkeerswet waarbij nader wordt aangegeven in welke gevallen door de politie mag worden overgegaan tot het wegslepen en bewaren van voertuigen van de openbare weg. Huipverlening. Een concept-Rampenplan is inmiddels gereed gekomen en zal nog voor de zomer in de commissie Bestuurszaken kunnen worden behandeld. Regionalisering brandweer. Eind 1979 is de gemeenschappelijke regeling Regionale brandweer Kennemer- land door de Kroon goedgekeurd. Het gevolg hiervan is dat een rijkssubsi- die voor deze regio kan worden verkregen. Thans worden maatregelen getroffen om de regionaliserir.g meer inhoud te geven zoals werven van personeel en inrichten meldkamer. -5-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 9