4e afd. 28 augustus 1980 SUBSIDIE AAN A.N.W.B. V00R BEWEGWIJZERING 75 Heemstede, 1 juli 1980. Aan de raad, Bij brief van 30 november 1978 heeft de KoninklijKe Nederlandse Toeris- tenbond A.N.W.B. ons medewerking gevraagd voor wijziging van de bewegwij- zering op het kruispunt Herenweg/Zandvoorstelaan-Lanckhorstlaan en een dienovereenkomstige aanpassing van de bewegwijzering op enkele kruispunten. Bedoelde wijziging zou inhouden: - het achterwege laten van de aanduiding "Hilversum"; - het vervangen van de aanduiding "Den Haag" door "Leiden" als eindbestem- ming van de z.g. bollenroute; - het opnemen van de aanduiding "Den'Haag" via de Lanckhorstlaan naar de S 21 en de A 4 in plaats van de verwijzing "Rotterdam". Voorde kosten vande aanpassingen.voor zoveel betrekking hebbend op kruis- punten van gemeentelijke wegen, vroeg de A.N.W.B. een gemeentelijk subsi- die. De kosten van wijziging van de bewegwijzering op het kruispunt Heren- weg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan en de kosten van aanpassing van de be- wegwijzering op kruispunten van de Herenweg met andere wegen komen ten las- te van het rijk. Na behandëTing van het verzoek in de Verkeerscommissie heb- ben wij de A.N.W.B. medegedeeld dat het o.i. niet nodig is op het kruis- Punt Herenweg/Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan de richting "Leiden" aan te geven; naar ons oordeel kan volstaan worden met de vermelding "Den Haag" uitsluitend via de Lanckhorstlaan; wij achten het namelijk ongewenst dat verkeer met bestemming Den Haag of Leiden via de Herenweg gaat. Ook zien wij niet de noodzaak om de aanduiding "Lisse" te laten vervallen of ver- vangen, zoals de A.N.W.B. voorstelde. Na mondeling overleg, waarbij ook vertegenwoordigers van de Rijkswater- staat aanwezig waren, heeft de A.N.W.B. zich blijkens de brief d.d. 4juni j.I. akkoord verklaard met onze wens om in zuidelijke richting via de Herenweg niet te verwijzen naar Leiden; verder is overeengekomen dat via de Herenweg alleen verwezen zal worden naar Bennebroek en Hillegom. De kosten van het gewijzigde plan worden, voor zoveel betreft kruispunten van gemeentelijke wegen, geraamd op f 8.891,

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 13