wwn I—I IrlrMt' 6e afd. 28 augustus 1980 82 het algemeen gedeelte van het plan Zuid-Holland, uiteraard aangepast aan de Heemsteedse omstandigheden. Bij de uitwerking van het plan is rekening gehouden met het eerdergenoemde ontwerp van wet. Het rampenplan is in hoofdzaak een organisatie-overzicht en een waarschu- wings- en afsprakenschema, betrekking hebbend op het optreden in rampsitua- ties. De navolgende diensten en funktionarissen hebben in het rampenplan een taak: brandweer, politie, gemeente-arts, gemeentelijk technisch bedrijf, gemeentesecretarie en ambtenaar rampenbestrijding. De taakomschrijving van de diensten en funktionarissen wordt nader uitgewerkt in het rampenbestrij- dingsplan. Een rampenbestrijdingsplan is een beschrijving van maatregelen die genomen moeten worden indien zich een ramp voltrekt waarvan plaats, aard en gevol- gen tevoren voorzienbaar zijn. Het is een araaiboek, niet alleen van waar- schuwings- en alarmeringsaktiviteiten en van complementaire maatregelen maar ook van de eigenlijke rampbestrijdingsaktiviteiten. De iaatstgenoem- de aktiviteiten zijn die waartoe, bij iedere ramp, ook bij die welke niet naar piaats, aard en gevolgen tezamen voorzienbaar is, opdracht wordt gege- ven. In Heemstede is geen "statische of strukturele" oorzaak voor een vredes- ramp aanwezig. Een rampenbestrijdingsplan zal zich in Heemstede dan ookmeer moeten richten op latente oorzaken, b.v. gevaarlijk vervoer over de weg, vliegramp, enz. De destijds vastgestelde vredesranpenregeling is bij besluit van burgemees- ter en wethouders en de burgemeester van 15 juli 1980 met ingang van 1 sep- tember 1980 ingetrokken. Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van bijgaand ontwerp-ram- penplan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 10