5e afd. 28 augustus 1980 83 De kosten, die zijn verbonden aan de toepassing van het Tijdelijk be- sluit op de salarissen van de 4 daarvoor in aanmerking komende peuter- leidsters bedragen f 14.877,--. Dit bedrag zou geheel voor rekeningvan de gemeente komen. Bovendien dient rekening te worden gehouden met de financiële consequenties op lange termijn. Indien bij vacatures van de overige 5 peuterleidsters, peuterleidsters worden aangenomen die voldoen aan de eisen van het Tijdelijk besluit, dient rekening te worden gehouden met een extra kostenstijging van minimaal f 17.258,83 per jaar. Gelet op bovenstaande heeft ons college besloten voorlopig geen verorde- ning subsidiëring peuterspeelzalen aan u voor te leggen. Het college acht het wenselijk de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn te verzoe- ken de ontwerp-subsidie-verordening bij haar werkzaamheden betreffende sub sidieverordeningen voor het terrein van het welzijn te betrekken. In dat stadium bestaat er wellicht meer duidelijkheid over een eventuele rijks- bijdrage van C.R.M. in de kosten, welke toepassing van het Tijdelijk be- sluit op de salarissen van de peuterleidsters van het riiet-ingebouwd peu- terwerk met zich meebrengt. Om echter toch deels tegemoet te komen aan de eerdergenoemde toezegging van ons college, welke met instemming van uw raad werd gedaan, stelt ons college uw raad de volgende 2 maatregelen voor 1980 voor: a. Een subsidie te verienen in de werkelijke tekorten van de peuterspeel- zalen te weten aan de Stichting Het Honk een bedrag maximaal f 4.000,-- zijnde het tekort begroot voor 1980 en aan de Stichting Peuterspeel- groep Heemstede een bedrag maximaal f 4.125,-- zijnde het tekort be- groot voor 1980. b. Subsidie te verlenen in de kosten van een salarismaatregel ten bedrage van f 8.213,06. Toepassing van deze salarismaatregel betekent een ver- betering van de salarissen van alle peuterleidsters. De salarissen van de peuterleidsters zonder opleiding 5%, de salarissen van de peuterleid sters met enige ervaring en of opleiding 10% en de salarissen van de peuterleidsters belast met verantwoordelijke werkzaamheden 15%. Momenteel zijn de salarissen van de peuterleidsters gebaseerd op het minimumloon. Een specificatie van deze salarismaatregelen ligt voor u ter vertrouwelijke inzage. Bovengenoemde maatregelen resulteren in een aanvullende subsidieverlening voor 1980 aan de volgende peuterspeelzalen tot maximaal het werkelijke ex- ploitatietekort. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 14