4e afd. 85 Heemstede, 12 augustus 1980. Aan de raad, Het bestuur van de Stichting Kennemeroord heeft ons gevraagd te bevorde- ren dat een gemeentelijke garantie wordt verleend voor de betaling van rente en aflossing terzake van een lening van f 6.500.000,-- welke door de stichting zal worden gesloten ter financiering van de kosten van reno- vatie en uitbreiding van het bejaardenoord "Kennemeroord". Dit in de jaren 1960/1961 gebouwde bejaardentehuis omvat naast centrale ruimten 59 éénpersoonskamers ter grootte van 12 15 m2 en 15 tweeper- soonskamers met een oppervlakte van 22 m2. De bewoners van de ëênper- soonskamers kunnen niet beschikken over een eigen toilet, douche en keu- ken of kitschenette. De bewoners van de tweepersoonskamers hebben wel een eigen toilet, maar geen keuken of kitchenette; slechts vier van deze ka- mers hebben een douche. De grootte en de akkommodatie van de kamers voldeden aan de voorschrif- ten welke in 1960 golden, maar zij zijn niet in overeenstemming met de thans geldende eisen. De bewoners, waarvan er als gevolg van de toegepas- te selektiecriteria steeds meer hulpbehoevend zijn, hebben in foenemende mate moeite met de tekortkomingen van hun kamers. Mede op advies van de provinciale inspektie voor de bejaardenoorden is een renovatieplan opgesteld. Dit omvat het wijzigen van drie, resp. twee wooneenheden in twee wooneenheden, resp. één wooneenheid; ter gedeeltelij- ke compensatie van het aantal eenheden dat hierdoor verloren gaat, zal de oostelijke vleugel worden uitgebreid met twee verdiepingen. Na toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50, 1id 8, van de Woningwet is voor deze uitbreiding inmiddels een bouwvergunning verleend. De capaciteit zal na de vernieuwbouw bestaan uit 59 wooneenheden voor één bejaarde, 5 wooneenheden voor twee bejaarden, twee eenpersoonszieken- kamers, twee tweepersoonsziekenkamers, drie wooneenheden voor direktieen intern personeel en twee éénpersoons-logeerkamers, d.i. in totaal 81 een- heden; deze zullen alle voorzien zijn van een toilet, een douche en een -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 19