85 kitchenette met stalen aanrecht met kookplaatje en spoelbak. In het ge- bouw zullen een liftinstallatie, een brandmeldinstallatie en een oproep- installatie worden aangebracht. Na de renovatie en uitbreiding zal "Ken- nemeroord" aan alle thans geldende eisen voldoen. De kosten worden na aftrek van een rijksbijdrage op grond van de Beschik- king geldelijke steun verbetering particuliere woningen 1979 begroot op 6.470.000,— Het bestuur van de stichting heeft in beginsel besloten vo°r de financiering hiervan een geldlening van 6.500.000,— te sluiten met een looptijd van 25 jaar (op annuïteitsbasis) en een rente van 10 per jaar. Deze voorwaarden en de overige bepalingen van de geldleningsovereenkomst zijn naar ons oordeel aanvaardbaar. Het verzoek om een gemeentegarantie kan o.i. worden ingewilligd onder de- zelfde voorwaarden als zijn verbonden aan uw besluiten van 21 augustus 1958, nr111 en 29 september 1960, nr. 129, tot het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing terzake van leningen tot een to- taalbedrag van 1.440.000,voor de bouw van "Kennemeroord"zulks met dien verstande dat de voorwaarden met betrekking tot de goedkeuring van de tarieven etc. en de opneming van bejaarden achterwege kunnen blijven in verband met resp. het provinciale toezicht en het gewijzigde opname- beleid. In verband met het feit dat de eerste storting op de geldlening pas in januari 1981 zal plaatsvinden, terwijl al vöör die tijd betaling op no- ta s terzake van de bouw zal moeten plaatsvinden, zal het bestuur vermoe- delijk een tijdelijk bankkrediet moeten opnemen. Het bestuur heeft gevraagd de garantieverklaring ook te doen gelden voor die voorfinanciering. Hier- tegen bestaan o.i. geen bezwaren, mits de voorwaarden van die voorfinan- ciering worden onderworpen aan de goedkeuring van ons college. Wij stellen u voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2- 4e afd. 28 augustus 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 20