4e afd, 28 augustus 1980 89 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMflINGSPLAN VOOR DE TERREINEN HERENWEG 113 EN 115 Heemstede, 12 augustus 1980. Aan de raad, Met het oog op de realisering van een tweetal bouwplannen, t.w. een ge- zinsvervangend tehuis ter plaatse van Herenweg 113 en een drietal onder- ling verbonden kantoorruimten ter plaatse van Herenweg 115, is een her- ziening van het geldende bestemmingsplan, vastgesteld bij uw besluit van 27 maart 1930, nummer 26, noodzakelijk. Blijkens dit oude besternmings- plan is ter plaatse open woonbebouwing, 1 2 woningen per blok, toege- staan. De gewenste bebouwing komt in de plaats van de bestaande opstallen Herenweg 113 en 115. Overleg tussen architect, onze stedebouwkundig advi- seur en de welstandscommissie heeft geresulteerd in een naar onze mening in beginsel aanvaardbare indeling van het beschikbare bouwterrein, waar- bij de ter plaatse aanwezige fraaie bomen vrijwel onaangetast blijven. Het is de bedoeling om bij de behandeling van de genoende bouwplannen te anticiperen op een komende herziening van het bestemmingsplan en daartoe aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland verklaringen van geen bezwaar, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti- kel 50, lid 8, van de Woningwet, te vragen. Beide bouwplannen liggen voor u ter inzage. Wij stellen u voor een herziening van het vigerende bestemmingsplan voor het op bijgevoegd kaartje aangeduide terrein in voorbereiding te verkla- ren door vaststelling van het hierbij behorende concept-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 47