90 De twee andere vormen hebben betrekking op beperkte kennisneming van de verlangde informatie. Artikei 16. Het recht op het verkrijgen van informatie, vervat in documenten voor intern beraad, is beperkt (artikel 1 van de wet). Die beperkingen gelden niet zonder meer als het gemeentelijk bestuurs- orgaan uit eigen beweging informatie daarover wenst te verschaffen. In dat geval kunnen wel gegevens worden gepubliceerd, die nog in be- werking zijn of die, hoewel gereed, op zichzelf een onvolledig en daardoor vertekend beeld zouden geven. Maar dan moet er wel bij wor- den vermeld, dat het om zulke "onvolledige" gegevens gaat, opdat er geen misverstand ontstaat. Wordt dit laatste achterwege gelaten, dan is niet voldaan aan het door artikel 2 van de Wet openbaarheid van be- stuur gehanteerde criterium van "een goede en democratische bestuurs- voering". Deze voorwaarde is in deze bepaling tot uitdrukking gebracht. Artikel 17. In aansluiting op de toelichting op artikel 16 kan ook voor het uit eigen beweging verschaffen van informatie over persoonlijke beleids- opvattingen van bestuurders en ambtenaren worden gezegd, dat daar- voor van de beperkingen van értikel 1 van de wet wordt afgeweken. Zodanige informatieverstrekking is echter alleen "in het belang van een goede en democratische bestuursvoering" als aan een aantal voor- waarden is voldaan. Deze voorwaarden zijn in het tweede lid van deze bepaling onder woorden gebracht. Artikel 20. Deze bepaling is een in de verordening passende weergave van artikel 8 van de wet. Wij geven u in overweging over te gaan tot vaststelling van een ver- ordening overeenkomstig het ontwerp. Een voorstel tot wijziging van de Legesverordening voor wat betreft het op verzoek verstrekken van documenten in de zin van de Verorde- ning op de openbaarheid van bestuur, zal u binnenkort worden aangeboden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H.van den Hoek. De burgemeester, O.R.van den Bosch. - 4 - 4e afd. 28 augustus 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 52