4e afd. 28 augustus 1980 90 Artikel 9. Mededeling beslissing aan derden. Indien de informatie op een verzoek als bedoeld in artikel 2 van deze verordening betrekking heeft op een derde, worden de beslis- sing op dit verzoek en de informatie schriftelijk aan hem medege- deeld indien hij dit verzoekt en voorts indien redeiijkerwijs moet worden aangenomen, dat hij beiang heeft bij kennisneming van die beslissing. Artikel 10. Gronden tot weigering van informatie. 1. Het verstrekken van informatie naar aanleiding van een verzoek als bedoeld in artikel 2 van deze verordening blijft achterwege - indien dit a. de eenheid van de Kroon in gevaar zou kunnen brengen of b. de veiligheid van de staat zou kunnen schaden; - indien het betreft c. bedrijfs- en fabricagegegevens, voorzover deze door natuurlijke of rechtspersonen vertrouwelijk aan de overheid zijn medegedeeld - indien en voorzover het belang daarvan niet opweegt tegen de vol- gende belangen: d. de betrekkingen van Nederland met andere landen; e. de economische en financiële belangen van de staat en andere publiekrechtelijke lichamen; f. de opsporing en vervolging van strafbare feiten; g. inspectie, controle en toezicht door of vanwege overheidsorga- nen h. het recht van een ieder op eerbiediging van de persoonlijke le- venssfeer en de bescherming van medische en psychologische on- derzoekresultaten die individuele gevallen betreffen; i. het voorkomen van onevenredige bevoordeling of benadeling van bij de aangelegenheid betrokken natuurlijke personen of rechts- personen, dan wel van derden. 2. Zonder af te doen aan het bepaalde in het vorige lid wordt een ver- zoek om informatie, vervat in documenten die zijn opgesteld ten be- hoeve van intern beraad, ingewilligd behoudens voorzover het betrek- king heeft op: a. gegevens, die nog in bewerking zijn of die, hoewel gereed, op zichzelf een onvolledig en daardoor vertekend beeld zouden geven b. persoonlijke beleidsopvattingen van bewindslieden, bestuurders of ambtenaren. Informatie wordt wel verstrekt voorzover het verzoek om informatie betrekking heeft op feitelijke gegevens die zijn ver vat in documenten voor intern beraad, alsmede op de uit die ge- gevens afgeleide prognoses en op beleidsalternatieven. Artikel 11. Een beslissing als bedoeld in de artikelen 7 en 8 van deze verordening - 7 - Afwijzing verzoek.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 55