4e afd. 28 augustus 1980 90 die een geheie of gedeeltelijke afwijzing van een verzoek om infor- matie inhoudt, wordt schriftelijk en gemotiveerd aan de verzoeker medegedeeld, indien de verzoeker zijn verzoek handhaaft. Artikel 12. Wijze van informatieverstrekking. 1. De informatie wordt - binnen redelijke termijn - verstrekt door van de documenten, die de verlangde informatie bevatten: a. kopie te geven of de letterlijke inhoud ervan in andere vorm te verstrekken; b. kennisneming van de inhoud toe te staan; c. uittreksel of'samenvatting van de inhoud te geven; of d. inlichtingen daarover te verschaffen. 2. Bij het kiezen tussen de vormen van informatie, genoemd in het vorige lid, houdt het gemeentelijk bestuursorgaan rekening met de voorkeur van de verzoeker en met het belang van een vlotte voortgang der werkzaamheden. 3. Het verstrekken van informatie over gegevens in documenten, die zijn opgesteid ten behoeve van intern beraad, geschiedt in ge- objectiveerde vorm. Titel III. Actieve openbaarheid. Artikel 13. Verstrekken van informatie uit eigen beweging. 1. Het gemeentelijk bestuursorgaandat het rechtstreeks aangaat, verschaft uit eigen beweging informatie over het beleid, waar- onder begrepen de voorbereiding en de uitvoering daarvan, zo- dra dit in het belang is van een goede en democratische be- stuursvoering. 2. Daarbij draagt het er zorg voor dat de informatie wordt verschaft in begrijpelijke vorm, op zodanige wijze, dat belanghebbende en belangstellende burgers zoveel mogelijk worden bereikt en op zo- danige tijdstippen, dat dezen hun inzichten in de loop van het bestuursproces tijdig ter kennis van het betrokken gemeentelijk bestuursorgaan kunnen brengen. Toelichting: Voor de toelichting op deze bepaling zij verwezen naar hoofdstuk Artikel 14. Algemene uitzonderingen op informatieplicht uit eigen beweging. Het verstrekken van informatie uit eigen beweging blijft achterwege, indien daartegen bezwaar bestaat op de,in artikel 10, eerste lid, van deze verordening genoemde gronden. Artikel 15. Uitzonderingen op informatieplicht uit eigen beweging ten aanzien van documenten opgesteld ten behoeve van intern beraad. Op het uit eigen beweging verstrekken van informatie, vervat in docu- menten opgesteld ten behoeve van intern beraad, is het bepaalde in

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 56