4e afd. 28 augustus 1980 90 artikel 10, tweede lid van deze verordening van overeenkomstige toepassing. Artikel 16. Informatie uit eigen beweging over onvolledige gegevens, vervat in documenten voor intern beraad. In afwijking van het bepaalde in artikel 15 kan het gemeentelijk bestuursorgaan, dat het aangaat, uit eigen beweging informatie ver- strekken over gegevens die nog in bewerking zijn of die, hoewel ge- reed, op zichzelf een onvolledig en daardoor vertekend beeld zouden geven, mits het gemeentelijk bestuursorgaan daarbij vermeldt dat het om zulke gegevens gaat. Artikel 17. Informatie uit eigeVi beweging over persoonlijke beleidsopvattingen, vervat in documenten voor intern beraad. 1. In afwijking van het bepaalde in artikel 15 kan het gemeentelijk bestuursorgaandat het rechtstreeks aangaat, uit eigen beweging informatie versti-ekken over persoonlijke beleidsopvattingen van bestuurders of alhbtenaren. 2. Van de in het vorige lid gegeven bevoegdheid wordt alleen gebruik gemaakt, voorzover de bestuurder of ambtenaar om wiens opvattin- gen het gaat: a. van het voornemen tot het verstrekken van informatie over zijn persoonlijke beleidsopvattingen op de hoogte is gesteld, voor- dat hij die opvattingen heeft geuit; of b. nadat hij deze heeft geuit, vöör het verstrekken van informatie daarover daarmee heeft ingestemd. Titel IV. Openbaarmaking adviezen van niet-ambtelijke adviescommissies. Artikel 18. Openbaarmaking van adviezen. 1. Zonder af te doen aan het elders bij of krachtens de wet omtrent openbaarmaking bepaalde, draagt het gemeentelijk bestuursorgaan, dat het rechtstreeks aangaat, zorg voor het openbaar maken, zo no- dig en zo mogelijk met toelichting, van adviezen met het oog op het te vormen beleid aan dat gemeentelijk bestuursorgaan uitgebracht door niet-ambtelijke adviescommissies Openbaarmaking heeft plaats uiterlijk binnen dertig dagen nadat deze adviezen zijn ontvangen. 2. Adviezen kunnen worden openbaar gemaakt door deze: a. op te nemen in een algemeen verkrijgbare uitgave; b. afzonderlijk uit te geven en algemeen verkrijgbaar te stellen; c. ter inzage te leggen, kopie ervan te verstrekken of uit te lenen. 3. Van de openbaarmaking wordt mededeling gedaan in een daarvoor door burgemeester en wethouders aangewezen periodiek. Artikel 19. Uitzonderingen op plicht tot openbaarmaking. Het openbaarmaken van adviezen van niet-ambtelijke adviescommissies - 9 - 11

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 57