4e afd. 28 augustus 1980 92 GELDELIJKE STEUN HUISVESTING GEHANDICAPTEN Heemstede, 12 augustus 1980. Aan de raad, Met ingang van 18 april 1978 is - met terugwerkende kracht tot 1 okto- ber 1976 - in werking getreden de Beschikking geldelijke steun huisves- ting gehandicapten. Deze subsidieregeling geldt voor alle gehandicapten ongeacht hun leeftijd of aard van de woning, welke men bewoont. Met het oog op die regeling is één centrale instantie aangewezen om over de aan- vragen voor subsidie te adviseren: de Gemeenschappelijke Medische Dienst. De financiële steun wegens woningaanpassing kan op de volgende manieren worden verleend: a) als de kosten van aanpassing liggen tussen de f 250,— en f 6000,— door toekenning van een bijdrage ineens tot 100% van de kosten; b) als de kosten hoger zijn dan f 6000,— door toekenning van een gelijk- blijvende jaarlijkse bijdrage gedurende 20 jaar; c) het verlenen van een gemeentegarantie voor een geldlening aangegaan voor de uitvoering van een woningaanpassing. Ter nadere toelichting op voornoemde punten delen wij u het volgende mede. Kosten van woningaanpassing, welke minder dan f 250,-- bedrsgen, worden niet vergoed. Indien de kosten meer dan f 6.000,-- bedragen, kan de aan- vrager een lening sluiten bij een bankinstelling. Die lening moet dan een looptijd hebben van 20 jaar. De jaarlijkse bijdrage, als bedoeld onder punt b, bestaat uit het bedrag van de rente en aflossing, welke voor de geld- lening is verschuldigdVerstrekking van geldleningen door het rijk of de gemeente is niet mogelijk. De kosten van een woningaanpassing mogen nooit leiden tot een verhoging van de huurprijs. Voorts kan op grond van de regeling aan een gehandicapte een bijdrage wor- den verleend van maximaal f 3.000,— in de verhuis- en inrichtingskosten die samenhangen met de aanpassing van de woning of in verband staan met een definitieve verhuizing naar een andere woning. De regeling voorziet tevens in de toekenning van bijdragen in de kosten van tijdelijke huisvesting en huurderving indien een gehandicapte ten be- hoeve van de aanpassing van zijn woning deze tijdelijk moet verlaten. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 63