2e afd. 28 augustus 1980 93 GR00T ONDERHOUD BRUGGEN KREDIETEN BOEKENRODE- EN HUYGENSBRUG Heemstede, 12 augustus 1980. Aan de raad, In de jaren rond 1920 is er in de gemeente een tiental bruggen van gelijke konstruktie gebouwd, t.w. Naam brug Plaats Houtvaartbrug Zandvoortselaan grens Aerdenhout Boekenrodebrug Leidsevaartweg nabij het station Blauwe brug Heemsteedse Dreef grens Haarlem Zandvoortsebrug Zandvoortselaan over de Leidsevaart Crayenesterbrug Adr.v.Ostadeplein grens Haarlem Marisbrug Joh.Bosboomlaan grens Haarlem Glipperbrug Glipperweg bij Prinsenlaan Van Merlenbrug Glipper Dreef bij ingang Groenendaal Molenbrug Molenlaan bij ingang Groenendaal Zandvaartbrug Heemsteedse Dreef bij Zandvaartkade Het te verwachten onderhoud hieraan is aan een nadere beschouwing on- derworpen. De konstruktie van deze bruggen bestaat uit een brugdek van stalen liggers, opgelegd op gemetselde landhoofden. Het brugdek tus- sen de liggers is opgevuld met gewapend beton, waardoor de onderste flens van de ligger, geheel onder het beton uitsteekt. Bij de bouw van de bruggen zijn de flenzen met ijzermenie beschermd. Deze bescherm- laag bleek toch nog onvoldoende te zijn. In de loop der jaren zijn de flenzen door kondens en weersinvloeden enorm aangetast (roestvorming). Voor het behoud van de bruggen is het noodzakelijk, dat de roestvorming op de draagkonstruktie wordt tegengegaan d.m.v. conservering. Onder conservering wordt verstaan: - het ontroesten van de onderzijde van het brugdek; - het injekteren van de zijkanten van de fienzen met mortel - het aanbrengen van een weersbestendige beschermlaag voor beton en staalkonstruktie. Gezien de toestand van de bruggen is het gewenst ieder jaar een brug te conserveren. De kosten van de werkzaamheden bedragen gemiddeld per brug i 35.000,— (incl .prijsverhogingen). - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 67