28 augustus 1980 93 Wij hebben een inventarisatie gemaakt van de binnen vijf jaar te con- serveren bruggen, waarna het volgende uitvoeringsschema kan worden op- gesteld: In 1984 kan een nader schema voor de overige bruggen gemaakt worden. Voor de Zandvaartbrug is reeds in de begroting van 1979 een bedrag van f 40.000,-- geraamd voor het injekteren en conserveren van het brugdek. De kosten van conservering van bruggen zullen voortaan op de kapitaaldienst van de algemene dienst geraamd worden en de rente en afschrijving ten laste van de gewone dienst. Het bedrag van de Zand- vaartbrug is bij de 21e begrotingswijziging reeds overgebracht naar de kapitaaldienst. Naar verwachting zal na conservering de levensduur van een brug aan- zienlijk verlengd worden, zodat een afschrijvingstermijn van 15 jaar voor de kosten dan ook verantwoord geacht wordt. Het onderhoud van genoemde bruggen is reeds onderwerp van bespreking geweest in de ver- gaderingen van de commissie voor het gemeentelijk technisch bedrijf d.d.24 januari 1980 en van de commissie voor financiën en beleids- planning d.d.28 januari 1980. Beide commissies konden zich met de hiervoor geschetste procedure verenigen. In het kader van het uit- voeringsschema komt voor dit jaar de Boekenrodebrug voor herstel in aanmerking.zodatwij u voorstellen de nodige gelden beschikbaar testel- len Voorts zal het brugdek van de Huygensbrug, gelegen bij het Roemer Visscherplein, die van een geheel andere konstruktie is (beton), spoe- dig gerepareerd moeten worden. Plaatselijk treedt namelijk scheurvor- ming op, waardoor het betonijzer bloot komt te liggen. Om aan deze situatie een einde te maken, stellen wij u voor dit jaar nog voor deze brug de nodige beschermende maatregelen te nemen. Voor een spe- cificatie der kosten verwijzen wij u naar de voor u ter inzage gelegde stukken. Jaar van uitvoering Brug Boekenrodebrug Houtvaartbrug Blauwe brug Zandvoortsebrug Crayenesterbrug 1980 1981 1982 1983 1984 - 2 - 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 68