oe afd. 28 augustus 1980 VASTSTELLÏNG GEMEENTELIJK RAMPENPLAN 82 Heemstede, 15 julî 1980. Aan de raad, Door de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland werden bij schrijven van 10 maart 1964 aan de burgemeesters in die provincie de "Richtlijnen 1963 bestrijding vredesrampen Noörd-Holland" toegezonden. 0p basis daarvan zijn in de loop der jaren in vele gemeenten min of mser uitgewerkte vredesrampenplannen tot stand gekomen. Bij besluit van bur- gemeester en wethouders en de burgemeester van 30 ok.tober 1968 is ook in Heemstede een dergelijke regeling tot stana gekomen. De regeling is vrij summier en algemeen gehouden, zodat veeT' aan het initiatief en imprcvisa- tievermogen van de daarin vermelde funktioharissen is overgelc.ten. De technische ontwikkelingen, vooral in de chemische industrie an het daar- mee samenhangende vervoer van een ongekende noeveelheid gevaarTijke stoffen, hebben in ons dichtbevolkte land de kans op het ontstaar van calamiteiten, met grote gevolgen voor de bevolking, doen toeriemen. Te denken valt aan de brand in de superfosfaatfabriek Albatros te Vlaardingen, alsmede aan de-ca- lamiteiten bij Marbon te Amsterdam en D.S.M. in Zuid-Limburg, waar deels door toevallig aanwezige gunstige faktoren, een. rampsituatie maar riet uit- bleef Dit is voor de regering aanleiding geweest eeri diskussie tot stand te bren- gen over de organisatie van de hulpverlening in vredestijd. De minister van binnenlandse zaken heeft onlangs aan de burgemeesters ter kennisneming een exemplaar doen toekomen van een concept-ontwerp Rampenwet met Memorie van Toelichting. Het Tigt in zijn voornemen te bevorderen dat het ontwerp van wet nog dit najaar bij de Tweetfe Kamer wordt ingediend. Vooruitlopend op de totstandkoming van eer, wetteTijke regeling is door de burgemeester in juni 1976 de Stuu^groep Civiele Verdediging ingesteld, die zich heeft beziggehouden met het opstelTen van een nieuw rampenplan. In de stuurgroep hebben zitting: de burgemeester, de dienschoofden, een technisch hoofdambtenaar van het Gemeentelijk Technisch Bedrijf en de chef van de 6de afdeling der secretarie. Als model voor een modern opgezet plan heeft voor de stuurgroep gediend -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 9