98 de subsidiëring van enkele groeperingen in de gemeente Heemstede geeft hij aan deze taak uitvoering. Deze taak wordt echter niet door de rijksbijdrageregeling aan de raad opgelegd, maar is een autonome gemeenteiijke taak. Niet mag uit het oog worden verioren, dat de raad in principe geheel vrij beslist over de wij- ze van stimulering, dus over de uitvoering van de taak en de daarbij aan te leggen criteria. Niet iedere groepering behoeft financiële overheids- steun bij de organisatie van emancipatie-aktiviteiten. Ook kan het zijn, dat de organisatie van de aktiviteiten door bepaalde groeperingen of de wijze van organisatie door deze groeperingen naar de mening van de raad niet of niet in voidoende rnate aan het doei beantwoordt of aan die bur- gers ten goede komt, die naar de mening van de raad daarvoor in aanmer- king behoren te komen (vglook artikel 10, lid 1 sub b) en c) van de rijksbijdrageregeling) Indien de raad besluit tot subsidiëringdan komt de subsidie in beginsel uit de gemeentelijke middelen. Slechts indien de subsidiëring voldoetaan de voorwaarden, die in de rijksbijdrageregeling worden gesteld, kan de gemeente van het rijk een bijdrage in de door de gemeente gedane subsidie uitgaven ontvangen. Gelet op het voorgaande, kan het eerste bezwaar van klaagster geen doei treffen. De rijksbijdrageregeling verplicht de raad niet tot subsidiëring van emancipatie-aktiviteiten, noch die van kiaagster, noch die van andere groeperingen, ook al vallen deze aktiviteiten onder de omschrijving van artikel 2 van de rijksbijdrageregeling. De toepasselijkheid van artikel 2 betekent alleen, dat - zou de raad be- sluiten tot subsidiëring van klaagster - dan de gemeente op grond van de rijksbijdrageregeling eventueel aanspraak kan maken op een bijdrage van het rijk in het subsidiebedrag. (Dat zulks in casu zou kunnen gebeuren, moet worden betwijfeld, gezien ar tikel 3 van de rijksbijdrageregeling en de toelichting onder nr. 4, waar- uit blijkt, dat organisaties die reeds door de overheid worden gesubsidi- eerd, niet onder de regeling vallén, ook ai worden hun aktiviteiten nu gepresenteerd als emancipatie-aktiviteiten). Ook het tweede bezwaar van kiaagster is weerlegd door hetgeen hiervoor in nr. 5 werd overwogen. 5e afd. 25 september 1980

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 20