2e afd. 25 september 1980 SCHIETKEIDER POLITIEBUREAU 99 Heemstede, 9 september 1980. Aan de raad, Sedert de sterke intensivering van de vuurwapeninstruktie bij de Nederlandse politie is aan het licht gekomen, dat de binnenschiet- banen niet meer voldoen aan de huidige eisen. Bij de vuurwapen- instrukteurs, die regelmatig op de binnenschietbanen werken, is reeds in enkele gevallen een tei'hoog loodgehalte in het bloed gekonsta- teerd. Als gevolg van deze alarmerende berichten heeft de Minister van Binnenlandse Zaken bij circulaire van 20 mei 1979 nr. EA 79/U 1381 richtlijnen aangegeven, waaraan een binnenschietbaan moet voldoen. Aan de hand van deze richtlijnen hebben wij in de schiet- kelder van het politiebureau ook een onderzoek ingesteld. Hieruit bleek, dat de huidige luchtverversingsinstallatie in de kelder niet toereikend is om de gevaarlijke stoffen, die vrijkomen bij de schietoefeningen, binnen aanvaardbare grenzen te houden. Om verbete- ring in deze situatie te brengen is het volgende plan opgesteld. Vanachter de schutter wordt d.m.v. een inblaasplenum lucht toege- voerd, waarbij een luchtsnelheid van 0,2 rn/sec over de schietbaan ontstaat. Aan het einde van de schietbaan wordt de lucht afgezogen door een ventilator, zodat de vrijkomende stoffen afgevoerd worden. In de verbeteringskosten van de schietkelder heeft de Minister van Binnenlandse Zaken bij circulaire van 21 juli 198U nr. EA/80/U 1477 een bijdrage in het vooruitzicht gesteld van 55% van de werke- lijk gemaakte kosten. De kosten voor aanpassing van de schietkelder zijn geraamd op f 89.000,--. Een specificatie hiervan ligt voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage. Wij stellen u voor een krediet van f 89.000,-- beschikbaar te stel- len door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 25