101 Heemstede, 9. september 1980. Aan de raad, In een circulaire, gedateerd Z september 1978, nr. 5681, heeft het Cen- traal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke per- soneelsaangelegenheden ons een nieuw model-reglement medezeggenschap doen toekomen Dit model verschilt in zoverre van andere model-rechtspositieregelingen, dat het op verschillende onderdelen keuze-mogelijkheden biedt. De belangrijkste daarvan is wel de mogelijkheid te kiezen tussen drie ma- nieren van samenstelling van de medezeggenschapscommissie, te weten: a. de leden van de medezeggenschapscommissie worden uitsluitend door en uit de leden van de organisaties van overheidspersoneel gekozen; b. de leden van de medezeggenschapscommissie worden uitsluitend uit de le den van de organisaties van overheidspersoneel door alle personeelsle- den (aktief kiesrecht) gekozen; c. de leden van de medezeggenschapscommissie worden uit het gehele perso- neel door allen (aktief en passief kiesrecht) gekozen. Het Centraal Orgaan heeft in deze aangelegenheid zelf geen keuze willen d°en en ook geen der varianten speciaal willen aanbevelen, omdat het hier gaat om een politiek belangrijke zaak, die geheel tot de competentie van de gemeenteraden behoort. Aan de hand van het model hebben wij thans een ontwerp-medezeggenschapsverordening opgesteld, waarbij wij hebben gekozen vo°r de hierboven onder c aangegeven wijze van samenstelling van de mede- zeggenschapscommissie, neergelegd in de artikelen 5 (passief kiesrecht) en 7 (aktief kiesrecht). Wij hebben ons daarbij laten leiden door de in het beleidsplan bij het onderdeel personeelsaangelegenheden door uw raad vastgestelde subdoelstel ling inzake het laten vertegenwoordigen van het personeel door georgani- seerden en ongeorganiseerden. De andere keuze-mogelijkheden zijn neergelegd in de artikelen 4 en 6 van de verordening en hangen ten nauwste samen met de grootte van de takken van dienst en met het gewenste aantal leden van de commissie. Voor wat de inhoud van de medezeggenschap betreft mogen wij u verwijzen -1 2e afd. GË.WIJZIGD EXEMPLAAR 25 september 1980 MEDEZEGGENSCHAPSVERORDENING

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 31