2e afd- 25 september 1980 101 dan de commissie leden zal tellen. Burgemeester en wethouders geven op het stembiljet dit aantal aan. 3. Omtrent de geldigheid van de uitgebrachte stemmen beslist het stem- Dureâu Artikel 16. 1. Op de dag van de stemming bevindt het stemlokaal zich op een, of ach- tereenvolgens cp meer, zodanige plaats(en) dat zoveel mogelijk ambte- naren aan de stemming kunnen deelnemen. 2. De openingstijden van het stemlokaal liggen binnen de werktijden van het personeel 3. Aan de ambtenaren wordt toegestaan bij volmacht te stemmen. Artikei 17. 1. De kiesdeler is gelijk aan de uitkomst van de deling, waarin het totaal aantal uitgebrachte geldige stemmen het deeltal vormt en het door burqe meester en wethouders vastgestelde aantal zetels van de commissie de deler 2. Het aan een kandidatenlijst toevallende aantal zetels is geiijk aan het aantal keren, waarin het volgens het vorige lid berekende kiesdeler in zijn geheel in het getal van de op die kandidatenlijst uitgebrachte aan tal geldige stemmen îs begrepen. 3. Overblijvende zetels worden verdeeld over de kandidatenlijsten met de op grond van de in het vorige lid voorgeschreven deling verkreqen qroot- ste rest. Bij gelijke resten beslist het lot. Burgemeester en wethouders doen de loting verrichten. Artikel 18. De kandidaten, die per lijst de meeste geldige stemmen op zich hebben ver- enigd - doch ten minste een aantal gelijk aan de helft van de kiesdeler - krijgen de aan die kandidatenlijst toegevallen zetels in volgorde van stem- menaantaIIndien meer kandidaten op een lijst hetzelfde aantal qeldiqe stemmen op zich hebben verenigd, dan er nog zetels toe te delen zijn, gaat de kandidaat die in de volgorde eerder op de lijst staat vermeld, voor. Mochten er op minder kandidaten voldoende stemmen zijn uitgebracht dan er zetels toe te delen zijn, dan worden de overblijvende zetels toegedeeid aan ae kandidaten die onvoldoende of geen stemmen hebben verkregen in dezelfde neden W3ar1n 21J °P de kandidatenlijst staan vermeld van boven naar be- Artikel 19. 1. De uitslag van de stemming wordt door het hoofd van de tak van dienst schriftelijk binnen een week na de d'ag van de stemming bekendgemaakt. 2. Alle op de verkiezing betrekking hebbende gegevens worden binnen twee dagen na de dag van de stemming in overzichtelijke vorm door de secre- taris van de kiescommissie aan burgemeester en wethouders overhandigd. Artikel 20. De gekozen kandidaten worden binnen 30 dagen na de stemming door het hoofd van'de tak van dienst schriftelijk benoemd en treden in funktie met ingang -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 36