TWmz'r 1 11 4e afd 25 september 1980 '95 REGIONAAL DISTRIBUTIE-PLANOLOGISCH ONDERZOEK Heemstede, 12 augustus 1980. Aan de raad, Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het gewest Kennemerland uitgenodigd deel te nemen aan een gezamenlijk regionaal dist.ributie- planologisch onderzoek (d.p.o.) dat Zuid-Kennemerlar.d, De Meerlanden en de IJmond zal omvatten. Onder toezending van een discussiestuk cver de mogelijke opzet en de financiële consequenties van een dergelijk onderzoek vracgt het dage- lijks bestuur van het gewest ,aan de gewestgemeenten nieraan medewerking te verlenen en gelden voor het onderzoek beschikbcar te stellen. Blijkens de toelichting op de wijziging (S 1976, 27) van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening valt onder een distributie-planologisch onderzoek te verstaan: "een onderzoek, cat erop gericlit is enerzijds duidelijkheid te verschaffen omtrent de bestaande situatie ten aanzien van de distributieve voorzieningen op het punt van de situering, de functie, d'e omvang en de samenstelling van het detailhandelsapparaat en eventueel het koopgedrag van de bevolking en anderzijds inzicht te verschaffen in de te verwachten of te stimuleren ontwikke!ingen van die voorzieningen, onder meer op grond van de bevolkingscntwikkelingen, teneinde in staat te zijn in de te ontwerpen planologische maatregelen een winkelapparaat op te nemen, dat gelet op de belangen van de detai!- listen en de behoeften van consumenten zo evenwichtig mogeüjk is opge- bouwd. Toegespitst op de in het geding zijnde regio, wordt hier met het onder- zoek beoogd een duideüjk inzicht te scheppen in de bestaande aistributie- planologische structuur van Zuid-Kennemerland, De Meerlanden en de IJmond en de toekomstige ontwikkelingsmogelijkheden daarvan in relatie tot een geprojecteerde dan we! denkbare bevolkingsontwikkeling. Van de in het gewestelijk discussiestuk op pagina 2 e.v. onder a t/m i genoemde argumenten om op vrij korte termijn een onderzoek met een derge- Üjke doelsteüing te verrichten, zijn naast het regionale belang voor Heemstede met name van belang: - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 3