4e a'd- 25 septenber 1980 95 a. het onderzoek zal duidelijkheid geven omtrent de distributieve relaties tussen de verschillende delen van het onderzoekgebied; c. de gegevens van het onderzoek zijn ook van nut bij het opstellen van gemeentelijke bestemmingsplannen; d. het onderzoek geeft inzicht in: -de effecten van de belangrijke ni euwbouwontwi kkeli ngen f. - de consequenties van ontwikkelingen van de hoofdinfrastructuur; g. - het bovenlokaal effect van grootschalige winkelvestigingen op het koopgedrag en daarmee op de ontwikkeiingsmogeiijkheden van diverse centra. Het distributie-planologisch onderzoek kan gaan omvatten: - een inventarisatie van de verkoopruimte per branche; - een consumentenenquête - ondernemersgegevens - een analyse van de huidige situatie - een toekomstverkenning - experimenteel onderzoek naar functioneren van de meubel- en woningtex- tielbranche een samenvatting, waarin in kort bestek en op populaire wijze de opzet en resultaten van het onderzoek worden gepresenteerd. üe bij het onderdeel toekomstverkenning toe te passen methode zal zoveel nogelijk aangesloten moeten worden bij het model dat op dit moment in het kader van het voorzieningenonderzoek De Meerlanden wordt ontwikkeld. Doubiures tussen dat onderzoek en het voorgestelde regionale d.p.o. zullen moeten worden voorkomen. In dit verband is tijdens het gevoerde vooroverleg door ons college de vraag gesteld of het gemeentebestuur van Haarlemmermeer bereid is met de te verkrijgen gegevens rekening te houden. Door een vertegenwoordiger van die gemeente is toegezegd de besluitvorming op basis van de d.p.o.- gegevens op te schorten tot dat de laatste fase, waarin de onderzoekingen gecombineerd worden, is afgerond. Voor het uitvoeren van het onderzoek kan worden gedacht aan uitbesteding aan een in distributie-planologisch onderzoek gespecialiseerd bureau. Een andere mogeiijkheid is het onderzoek voor een deel door de gemeenten, het gewest, de provincie en de Kaner van Koophandel zeîf te aoen ui't- voeren, terwijl ook een deel wordt uitbesteed. - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 4