4a afd 25 september 19&0 95 Bij het vooroverleg is gebleken dat de ean een volledige uitbesteding verbonden kosten een probleem vormen, zodat op die moaelijkheid iri het discussiestuk niet nader wordt ingegaan. In de daarin opgenomen schema's wordt aangegeven welke werkzaamheden zelf zouden kunnen wor- den uitgevoerd, wat daarvan de interne kosten zijn en aan welke werk- zaamheden externe kosten verbonden zijn. De totale kosten vwrden geraamd op f 540.325, te verdelen in 240.325,— voor interne kosten en f 300.000,— voor externe kosten. Na aftrek van de bijdragen van de Kamer van Koophandelvan de pro- vincie en van de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk resteert in totaal voor het Gewest Kennemerland een bedrag van f 171.815, Om de nuances in het belang dat de gemeenten bij het onderzoek hebben, tot uitdrukking te laten komen, zal dit bedrag niet volledig nâar evenredigheid van inwoneraantallen worden verdeeld. Zo zal de gemeente Haarlem de door haar te verrichten werkzaamheden (interne kosten) voor eigen rekening nemen en zullen de door het gewest te verrichten werk- zaamheden uiteraard niet bij de gemeenten in rekening worden gebracht. Voorts rekening houdende met een bijdrage van f 25.000,-- van het ge- west aan de externe kosten, bedraagt het aan de gewestgemeenten toe te rekenen aandeel nog f Bl.663, hetgeen neerkomt op een bijdrage van f 0,355 per inwoner; voor Heemstede is dit rond f 9.500,--. Inhoudelijk kunnen wij ons met het gewestelijk discussiestuk verenigen. Ten aanzien van de in de bijlage nader omschreven consumentenenquête hebben wij in het vooroverleg gevraagd om een verdere uitsplitsing van de op pagina 6 genoemde aankoopplaatsen in Heemstede. Wij denken daarbij met name aan de groep "overig Heemstede", waarvoor een onder- scheiding van de daartoe behorende winkelconcentraties voor onze ge- meente interessant is. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor in te stem- men met het verrichten van een regionaal d.p.o. en daarvoor een kredie+ van f 9.500,—beschikbaar te stellen. De daaruit voortvloeiende medewerking, c.q. toestemming voor het trekken van een steekproef t.b.v. de consumentenenquête zal door ons college worden verleend. AIs vertegenwoordiger in de begeleidende Stuurgroep zal de portefeuillehouder van economische zaken zitting nemen. - 3 - Burgemeester en wethouders van HEEMSTED De secretaris, De burgemeester, W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 5