4e afd. 25september 1980 96 SCH0LENN0TA (DEEL I ONDERWIJSNOTA) Heemstede, 9 september 1980. Aan de raad, In uw vergadering van 22 februari 1979 besloot u in te stemmen met het procedurevoorstel voor de samenstelling van een onde»~wijsnota. Overeenkomstig dat voorstel heeft een redactiecommissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs, het rooms-katholiek onderwijs en het protestants-christelijk onderwijs, aangevuld met een deskundige adviseur, een eerste deelnota, de Scholennota, uitgebracht. Over deze deelnota, welke bij de raadsstukken voor u ter inzage ligt, is het oordeel gevraagd van de Heemsteedse Schoolraad, de besturen van de bijzondere scholen voor kleuteronderwijs en lager onderwijs en de Schooladvies- en Begeleidingsdienst Z.W.Kennemerland. De Schoolraad heeft overeenkomstig ons verzoek de oudercommissies en de schoolteams van de openbare scholen geraadpleegd, terwijl de besturen van de bij- zondere scholen de mening van de oudercommissies en schoolteams van de onder hen ressorterende scholen hebben gevraagd. De redactiecommissie heeft commentaar geleverd op de ingekomen reac- ties. Deze reacties en het commentaar liggen eveneens voor u ter in- zage. In het commentaar is het merendeel van de ingediende bezwaren naar ons oordeel weerlegd; slechts op een enkel punt behoefde de nota ver- betering. In het algemeen merken wij verder nog op, dat enerzijds de door de redac- tiecommissie gehanteerde systematiek m.b.t. de prognoses een verfijning - namelijk uitsplitsing per school - mogelijk maakte, waardoor het totale beeld aan duidelijkheid heeft gewonnen; anderzijds houdt deze verfijning, gelet op de geringe marges waarvan sprake is, een zodanig risico van on- betrouwbaarheid in, dat het op dit moment niet verantwoord is daarop de- finitieve beslissingen te baseren, waarop later niet of vrijwel zeker niet tergggekomen kan worden. Voorts wijzen wij er op, dat het totaal aantal leerlingen op zichzelf thans geen direkte aanleiding geeft tot sluiting van een school. De vrije schoolkeuze die de ouders hebben, kan ertoe leiden dat in de toekomst een - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 7