afd. 25 september 1980 96 evenwichtiger verdeling over de verschillende scholen kan ontstaan dan thans het geval is. Op die denkbare situatie moet dan ingespeeld kunnen worden d.m.v. het aanbieden van een zo goed mogelijk voorzieningenpak- ket. Het belangrijkste onderdeel van de nota is uiteraard het hoofdstuk "Aan- bevelingen". Met betrekking tot dit hoofdstuk merken wij het volgende op. Zuid/Giip. Met de aanbeveiing om te streven naar snelle realisering van de nieuwbouw voor de Nic.Beetsschool kunnen wij ons geheel verenigen. De plannen on- dervinden thans vertraging doordat de ministeriële goedkeuring, bedoeld in de circulaire van de staatssecretaris van binnenlandse zaken d.d. 22 december 1978, nog steeds niet is verkregen. Wij zijn bereid er - voor- zover mogelijk - aan mee te werken dat deze goedkeuring spoedig wordt verleend. De redactiecommissie acht het verder in het kader van het spreidingsbe- leid gewenst dat de Valkenburgschooi wordt verplaatst naar het gedeel- te van de gemeente ten zuiden van de Van Merlenvaart; zij adviseert in dit gedeelte een terrein voor de bouw van een basisschool te reserveren. In verband hiermede merken wij op, dat de verplaatsing van de Valkenburg- school naar "Merlenhoven", gelet op de a.s. uitvoering van het bestem- mingsplan, thans uitgesloten is. De bouw van een nieuwe Valkenburgschool op grond welke nog zuidelijker ligt dan "Merlenhoven" is niet verantwoord. Gesteld al dat van de voor bebouwing in aanmerking komende terreinen tus- sen de Prinsenlaan en de Kadijk een deel voor schoolbouw gereserveerd zou kunnen worden, dan is het naar onze mening toch niet juist daar een r.k.-basisschool te stichten; deze school zou zeer excentrisch liggen ten opzichte van het verzorgingsgebied, dat mede de hele Indische wijk omvat. Het bestuur van de Stichting R.K.Onderwijs Heemstede stemt hiermee in; zij heeft medegedeeld dat andere alternatieven zouden moeten worden overwogen, zoals het instellen van een 'schoolbus. Een schoolbus achten wij om financiële redenen, mede gelet op de te verwachten geringe belangstelling, niet haalbaar. Andere alternatieven zijn o.i. niet aanwezig. De door de redactiecommissie vermelde omvorming van de twee kleuterscho- lenj'n De Glip tot dependances van resp. de Voorwegschool en de Valken-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 8