M 4e afd. 25 september 1980 96 burgschool is een onderwerp, dat in de tweede deelnota aan de orde zai komen; hierover behoeft thans geen beslissing te worden genomen. Centrum/noord. De vraag is hier: moet in het centrum een school worden opgeheven en - zo ja - moet dit dan de Dreefschool of de Jacobaschool zijn Gelet op het huidige aantal leerlingen, met name in de laagste klassen, lijkt het er op dat de Dreefschool het eerst onder de opheffingsnorm zal ko- men. Voor het gevai de Dreefschool zou moeten worden gesloten, vermeldt de commissie drie mogelijkheden: - het gebouw van deze school sluiten voor onderwijsdoeleinden; - de Jacobaschool daar vestigen; - de Crayenesterschool daar vestigen. Aan de vestiging van de Jacobaschool of de Crayenesterschool in het ge- bouw aan de Dreef kleven - zoals de redactiecommissie heeft vermeld - ernstige bezwaren. Met name van de overbrenging van de Crayenesterschool (waarover de gemeente de zeggenschap heeft) kan voorshands geen sprake zijn, gezien het grote aantai leerlingen van deze school Bij de beoordeling van de vraag of de Dreefschool moet worden opgehe- ven, moet naar onze mening o.m. het volgende worden overwogen: 1. de eigen prognoses van de redactiecommissie zijn - méer dan die van de dienst Economische Zaken Haarlem - toegespitst op de afzonderlijke scholen. Dit is uiteraard op zichzelf wel gewenst, maar dit brengt het gevaar met zich dat de toekomstverwachtingen van een school sterk gebaseerd worden op "toevallige" ontwikkelingen in de laatste jaren. Dit geldt met name ook voor de Dreefschool 2. biijkens tabel 7 (bladzijde 23) raamt de commissie het aantal leer- üngen voor 1982 op 75 en voor 1985 op 65; 1 aatstgenoemd aantal is niet veel minder dan de wettelijke opheffingsnorm van 75, zodatniet gesproken kan worden van een zeer duidelijke indicatie; het is niet uitgesloten te achten, dat het aantal van 75 ook in 1985 nog zal wor- den gehaald; (N.B.: een lagere school moet, behoudens dispensatie, worden opgeheven als het aantal leerlingen gedurende drie achtereen- volgende jaren minder is dan 75); 3. de personele situatie van de Dreefschool is dit jaar ingrijpend ge- wijzigd; dit kan gunstige gevolgen hebben voor de ontwikkeling van het aantal leerüngen; - 3 -

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 9