Hoofdstuk II: Definitie, inhoud en doeleinden van werkoverlef;. Onder werkoverleg verstaan wij het periodiek bespreken, binnen een afdeling, van het werk en de werkomstandigheden tussen de afdelingsleider en (een aantal van) zijn medewerkers. Wezenlijk voor werkoverleg is, dat er een wederzijdse communicatie plaatsvindt. Via deze communicatie hebben de medewerkers invloed op de besluitvorming. Dit vergt wel de bereidheid van de leiding, hieraan inhoud te geven. Het kan er toe bijdragen dat de eisen van de organisatie en de verlangens van de werknemers beter op elkaar vrorden afgestemd. 1. Onder het werkoverleg kunnen wij o.m. de volgende onderwerpen brengen; 1. de regeling van het dagelijks werk; 2. de onderlinge taakverdeling; 3. werkvoorbereiding; 4. aanschaf van machines en gereedschappen; 5. werkomstandigheden zoals - milieu: temperatuur, ventilatie, tocht, lawaai, e.d. - hygiëne 7 -\veiligheid 6. afdelingsbudget/begroting; 7. werkinstructies 8. personeelsbezetting; 9. opleiding en training; 10. samenwerking binnen de groep; 11informatie en communicatie; 12. wijze van leidinggeven; 13. funktioneren van het werkoverleg. Deze onderwerpen kunnen steeds weerkeren in de besprekingen, en daardoor telkens onderhevig zijn aan toetsing en eventuele bijsturing. Rondom deze onderwerpen kunnen zich allerlei nieuwe thema's vormen die bespreking behoeven. 2. De volgende vier doeleinden van het werkoverleg kunnen worden onderscheiden: 1het betrekken van een ieder die het aangaat in de beslissingsprocedures door betere communicatie en informatieverstrekking; 2. het creëren van een goede betrokkenheid en werkvoldoening van het individu en van de groep; 3. het verbeteren van de werkomstandigheden; 4. het verbeteren van de effectiviteit.

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 114