-20- REACTIE VAN DE STUURGROEP OP HET~ ONTVANGEN COtlMENTAAR OP DE DISCUSSIENOTA TT WERKOVERLEG" I. Brandweer: Gemaakte opmerkingen n.a.v. de inventarisatie zullen in de discussienota worden verwerkt. ppes II. Politie: 1. Ten aanzien van de opmerkingen van de D.C. over de inventarisatie is de stuurgroi van mening dat de genoemde "ploegbespreking" dient te worden opgenomen. Het "zes maal per jaar of zoveel meer dan nodig is" vergaderen van de dienst- commissie is naar de mening van de stuurgroep niet zô regelmatig dat dit aan- leiding geeft dit te wijzigen. 2. De stuurgroep neemt kennis van de mening van de D.C. dat het werkoverleg bij de politie tot tevredenheid is georganiseerd en verloopt. :1 al ike st VI. Secfetarie 1Ook de stuurgroep is van mening, dat op veel plaatsen in de organisatie reeds bverlegvormen bestaan, die aan de definitie van werkoverleg voldoen. In deze situatie i.s het wellicht beter te spreken van het stroomlijnen van en het uit- bouwen van het bestaande werkoverleg. 2. De nota sluit deze mogelijkheid niet uit. Het al dan niet opsplitsen van afde- lingen is onderwerp van bespreking in het werkoverleg. 3. De stuurgroep is van mening, dat het werkoverleg een functioneel en formeel overleg is. Zij deelt dan ook niet de mening dat bepaalde zaken, die besproken worden niet ter ore van de bedrijfsleiding zouden mogen komen, tenzij dit per- soonlijke zaken van medewerkers betreft, welke dan echter niet in het werkoverlej aan de orde dienen te komen. U. Natuurlijk zal de noodzaak van aanvullende scholing per leidinggevende verschil- len. Het is echter ondenkbaar om voor ieder een andere persoonlijke opleiding te ver- zorgen, doch noodzakelijk om alle leidinggevenden te voorzien van dezelfde kennis Daarom is toch gekozen voor een eensluidende opleiding voor alle leidinggevenden. 5. De stuurgroep is van mening dat formaliseren van werkoverleg inderdaad formeel overkomt. Per afdeling zal men echter de sfeer van dit overleg bepalen. 6, De stuurgroep neemt deze aanvullingen over. VII. Het G.T.B. Van het gestelde bezwaar tegen de hoeveelheid leesstof heeft de stuurgroep goede nota genomen. Zij zal trachten hieraan zoveel mogelijk tegemoet te komen. ijkc

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 127