2e afd. 28 november 1980 8E WIJZIGING ALGEMEEN AMBTENARENREGLEMENT 129 Heemstede, 11 november 1980. Aan de raad, Tengevolge van de toenemende inspraak, openbaarheid en openbaarheid van bestuur is de positie van de ambtenaren de laatste tijd meer naar buiten gericht en kwetsbaarder geworden. Dit heeft er toe geleid, dat op centraal niveau in het overleg met de or- ganisaties van overheidspersoneel reeds enkele malen het onderwerp "ver- weerrecht van de ambtenaar" ter diskussie is gesteld. Formeel-juridisch gezien behoeft de ambtenaar slechts verantwoording af te leggen aan het gemeentebestuur, zodat er in dit opzicht in zijn positie niets is veranderd. Evenmin is er wijziging gekomen in de verantwoordelijk- heid van bestuurders voor het doen en laten van het ambtelijk apparaat. Nochtans is uit het overleg met de organisaties van overheidspersoneel de behoefte gebleken aan het openen van de mogelijkheid, dat de ambtenaar zich ook zelf zou kunnen verweren tegen uitlatingen van derden. Dit heeft geleid tot een bij brief van 14 oktober 1980, nr. 5954, door het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden gedane aanbeveiing om aan artikel F15 van het Al- gemeen Ambtenarenreglement een derde lid toe te voegen. In bijgaand ontwerp-besluit tot 8e wijziging van het Algemeen Ambtenaren- reglement is deze toevoeging nader uitgewerkt. Met betrekking tot de nadere regels die door uw raad, blijkens de slotzin van genoemd artikellid kunnen worden vastgesteld heeft het Centraal Orgaan geen aanbeveling gedaan. Wel acht men het wenselijk regels te stellen voor het geval dat het overleg over de wijze, waarop het verweer zal worden ge- voerd, niet tot overeenstemming leidt. Ten aanzien van de nadere regels zullen wij u nog voorstellen doen. Onder mededeling, dat de centrales van'overheidspersoneel met de voorge- stelde wijziging akkoora gaan stellen wij u voor bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch..

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 157