30 oktober 1980 ns UITBREIDING COMMISSIE V00R ONDERWIJS EN VORMING Heemstede, 14 oktober 1980. Aan de raad, In de beleidsintenties voor de lopende zittingsperiode van uw raad zijn als eerste punten vermeld: Uitgaande van de participatiegedachte zal in de komende raadsperiode ervaring worden opgedaan met het opnemen van niet-raadsleden in, in be- ginsel alle, raadscommissies. Binnen deze participatie-gedachte speelt de deskundigheid van de betreffende leden een beiangrijke rolDe prak- tische uitvoerbaarheid zal van commissie tot commissie worden bezien. - Als eerste nieuwe commissie zal de raadscommissie onderwijs worden uit- gebreid met vertegenwoordigers van de bij het onderwijs betrokkenen, teneinde een breder kader te creëren voor de advisering over het gemeen- telijk onderwijsbeleidDit mede om het mogelijk te maken dat deze uit- gebreide commissie advies uitbrengt over de komende onderwijsnota. De drie raadsfrakties hebben voorgesteld de commissie voor onderwijs en vorming met zes leden uit te breiden. De V.V.D.-fraktie en de fraktie van P.H. hebben voorgesteld drie personen uit de sektor van het openbaar onder- wijs op te nemen en drie personen uit de sektor van het bijzonder onder- wijs; de C.D.A.-fraktie heeft voorkeur voor een uitbreiding van de commis- sie met twee vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs, twee van het r.k. onderwijs en twee van het prot.chr. onderwijs. Over deze zaak heeft langdurig overleg plaats gehad met de besturen van de bijzondere scholen. Dit overleg heeft uiteindelijk geleid tot instem- ming met het voorstel om de commissie uit te breiden met drie personen uit de sektor van het openbaar onderwijs en drie uit de sektor van het bijzon- der onderwijs, zij het met de aantekening dat de personen uit de sektor van het bijzonder onderwijs titre personel in de commissie zitting zul- len hebben. Wij dragen u thans de volgende personen ter benoeming tot lid van de commissie voor onderwijs en vorming voor: 1. de heer G.J. Kieft, Camphuysenlaan 18, alhier (voorgesteld door de Schoolraad) 2. de heer G.J. Bosch, Prof. van der Waalsstraat 11 te Haarlem, leraar aan de Bronstee-mavo (voorgesteld door het personeel van deze school);

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 43