GEWIJZIGD EXEMPLAAR 2e afd. 30 oktober 1980 119 2E WIJZIGING VERORDENING PRECARIORECHTEN Heemstede, 7 oktober 1980. Aan de raad, Met Mobil Oil b.v. is een huurovereenkomst gesloten waarbij grond aan de Heemsteedse Dreef nabij de haven werd verhuurd teneinde daar een ben- zinestation te vestigen. De huurvergoeding die vorig jaar daarbij werd overeengekomen bedraagt 20% van de zogenaamde dealersmarge. Voor de andere benzinestations die gemeentegrond in gebruik hebben zijn in het verleden geen huurovereenkomsten gesloten. De vergoeding voor het gebruik van deze openbare gemeentegrond is geregeld in de precarioveror- dening. De regeling in deze verordening is als volgt: 10.1/ Aftappunten voor levering van benzine olie of persgas al dan niet omgeven door een mantel per stuk f 428,50 p. jaar 10.2/ Voor elke in hetzelfde aftappunt extra aan- gebrachte geïegenheid tot levering van ben- zine, olie of persgas per stuk f 428,50 p. jaar 10.3/ Water- en lucht aftappunten per stuk 25,90 p. jaar 10.4/ Benzine-, olie- of gastanks met een groot- ste lengtedoorsnede van niet meer dan 5 ml per stuk f 107,10 p. jaar 10.5/ Alsboven met een grootste lengtedoorsnede van 5 ml of meer per stuk f 214,25 p. jaar. Er is een groot verschil in uitkomst tussen de beide regelingen. Om het ver- schil in behandeling op te heffen hebben wij onderzocht welke oplossing het meest rechtvaardig is. Wij menen die gevonden te hebben in de precariover- ordening die de gemeente 's-Gravenhage hanteert. Een exemplaar van die regeling hebben wij voor u ter inzage gelegd. In deze regeling is het mogelijk om in de hoogte van de precariorechten mede tot uitdrukking te brengen de mate van grondgebruik. De huidige regeling kan dan gehandhaafd blijven met dienverstande dat ook de omzet een bestanddeel van het precariorecht wordt. Bij de met Mobil Oil b.v. gesloten huurovereenkomst is de huurprijs, zo- als uit het bovenstaande blijkt, volledig gebaseerd op de omzet. Door het precariorecht te bepalen op 15% van de dealersmarge wordt bereikt dat de -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 45