2e afd. nioet worden voor 1905. 28 november 1980 105 Ad 6. Zoals in het zojuist genoemde dekkingsplan voorzien, zouden de onroerend-goedbelastingen in 1981 verhoogd moeten worden met 8%. Eenzelf- de verhoging was geraamd voor 1982. Daarna zou volstaan kunnen worden met een verhoging met 7Gelet op de thans voorliggende cijfers menen wij dat uitgegaan moet worden van een verhoging in de gehele planperiode met 8% per jaar. Met deze verhogingen zal in 1985 het plafond dat maximaal ge- heven mag worden dicht zijn genaderd. Ad 7. De bedragen die hier worden vermeld voor efficiency - verbetering en beleidsombuigingenzijn hoger dan die welke in het vorig dekkingsplan werden gepresenteerd. Zij zijn in feite nodig om over de periode 1981/ 1985 tot een sluitend dekkingsplan te komen, ervan uitgaande dat in dit plan ook de projekten van de eerste twee groepen van lijst I dienen te worden opgenomen. Wij zijn ons er van bewust dat hiermee een niet geringe claim op het bestaande beleid wordt gelegd, doch menen dat dit mogelijk' en verantwoord is. Het zal duidelijk zijn dat de hier vermelde bedragen als taakstellend dienen te worden beschouwd. In het voorgelegde dekkingsplan is er verder nog van uitgegaan, dat de riolering van de Cruquiushaven en het fietspad Ritzema Boskade/Rijnlaan kunnen worden gedekt door een beschikking over de saldireserve. Verwacht wordt dat de saldireserve plus de algemene reserve na deze en vorige be- schikkingen aan het eind van de planperiode nog f 1.340.000,-- zal bedragen. Hierbij is nog geen rekening gehouden met het feit, dat de rekening 1979, mede in verband met het te verwachten tekort op de rente-omslageen nadelig saldo van vermoedelijk f 100.000,— zal opleveren. Tenslotte mag er nog op worden gewezen dat voor sommige van de vermelde projekten van lijst I een gefaseerde uitvoering wordt voorgestaan. Deze fasering is mede aangebracht met het oog op de beschikbare personele capaciteit, waarvan mag worden aangenomen dat zij toereikend zal zijn. Wij stellen u voor de onderscheiden begrotingen vast te stellen; de be- groting van de Heemsteedse Sportstichting goed te keuren en met het dekkingsj plan in te stemmen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Boscn. -31-

Raadsnotulen Heemstede | 1980 | | pagina 31