a'd- 29 januari 1981 1 7. Bijzondere vormen van bibiiotheekwerk. Muziekbibliotheekwerk is reeds in paragraaf 3 (kollekties) ter sprake gebracht. De lektuurvoorziening aan 7 bejaardentehuizen in Heemstede vindt plaats, krachtens een overeenkomst van dienstverlening, door de Provinciale Bi- bliotheek Centrale Noord-Holland (P.B.C.). Langdurig zieken en invaliden, die zeif niet in de gelegenheid zijn de bibliotheek te bezoeken, worden van boeken voorzien door deze instelling, dan wel met inschakeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil1igers. Het Diaconnessenhuis beschikt over een eigen bibliotheekdienst ten behoe- ve van patiënten. Met ingang van 1980 geschiedt doorberekening van de kos- ten op grond van de volgende berekening: 1. Personeel: een bedrag overeenkomende met het aantal uren, dat personeel van de instelling werkzaam is in plaatselijke tehuizen en instellingen. 2. Materieeleen bedrag overeenkomende met de specifieke kosten van de af- deling Bijzondere Dienstverlening van de P.B.C. ten behoeve van de te- huizen en instel1ingen, dat in de betreffende gemeente wordt bediend. 3. Overheadkosten: 10% van het onder 1. genoemd bedrag. Schoolbibliotheekwerk. Het schoolbibliotheekwerk heeft als voornaamste taak: 1. het voorlichten en adviseren met betrekking tot jeugdboeken; 2. het beschikbaar stellen van wissel- en projektkollekties 3. het bemiddelen bij materiaalvoorziening. In gemeenten tot 30.000 inwoners vindt het schoolbibiiotheekwerk plaats via de P.B.C. In grotere gemeenten vindt dit plaats vanuit de plaatse- lijke openbare bibliotheek. De schooladviesdiensten zijn gespecialiseerd in de onderwijskundige aspekten (didaktische uitgangspunten, werkvormen, 1eerprocessen e.d.). De schoolbibliotheekdiensten houden zich daarentegen bezig met alle technische facetten van het documentatiecentrum (materiaal- voorziening, titelbeschrijving, indeling, sanering verouderd materiaal etc.). Heemstede telt 11 basisscholen (alsmede 7 scholen voor voortgezet onderwijs) met een schoolbibliotheek/dokumentatiecentrum. Deze worden als regel beheerd door een leerkracht, geassisteerd door ouders van school- gaande kinderen. Konkrete mogelijkheden voor professionele ondersteuning van dit werk zijn: 1. dienstverlening via de P.B.C.-Noord-Holland of 2. begeleiding door een part-time schoolbibliothecaris, tevens intermediair -11-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 11