2e afd. 29 januari 1981 8. Samenwerking met andere werksoorten. 1 De openbare bibliotheek streeft naar veelzijdige kollekties met informa- tie op, in principe, alle gebieden van kennis, cultuur en wetenschap. De bibliotheek werkt ondersteunend bij het reguliere onderwijs, het vor- mings- en opbouwwerk, het jeugdwerk, de volwassenen-educatie enz. Als zodanig is zij een infrastrukturele voorziening voor het welzijnsbe- leid in de breedst denkbare optiek. Vanouds gericht op individuele ge- bruikers, wil de openbare bibliotheek haar dienstverlening meer afstem- men op organisaties of groepen. Uit de doelstelling van het openbaar bi- bliotheekwerk volgt logischerwijze dat "Het bibliotheekwerk" niet kan op- houden bij de gebruikers die zij nu bereikt. Het zal zich in de toekomst vooral ook moeten richten op groepen mensen, op wijken, regio's en derge- lijke, waar de mogelijkheden tot ontplooiing via onderwijs en via sociaal- kulturele, informatieve en edukatieve aktiviteiten duidelijk achterlopen (Memorie van Antwoord, Wet op het bibliotheekwerk, blz. 2). Bij het stel- len van prioriteiten ligt het voor de hand bijzondere aandacht te besteden aan personen of groepen die niet of nauwelijks met boeken zijn grootge- bracht. Door deelnemers van o.a. Moeder-MAVO, V.O.S.-cursussen, TELEAC, leeskringen, Volksuniversiteit, buurthuiswerk etc. wordt reeds veelvuldig een beroep gedaan op de kollekties van de bibiiotheek, alsmede op infor- matieve begeleiding. Grotere aandacht wordt gegeven aan het introduceren en wegwijs maken van groepen en schoolklassen. Van wezenlijk belang voor kollektievorming en dienstverlening is het tijdig signaieren van wat zich in de plaatselijke samenleving afspeelt. De bibliotheek wil zich ook in de toekomst aktief opstellen met betrekking tot het ieggen van dwarsver- bindingen naar andere organisaties die zich bezighouden met educatief en sociaal-kultureel werk. -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 13