2e afd. 29 januari 1981 1 9. Samenvatting 1. De Heemsteedse bibliotheek heeft bewezen voidoende draagkracht te heb- ben om zelfstandig te kunnen blijven funktioneren Met de Stadsbibliotheek-Haarlem bestaat een samenwerkingsverband. Integratie binnen de organisatie van de Provinciale Bibliotheek Centra- le Noord-Hol1and - thans in Alkmaar gevestigd - zai een verschraling van de dienstverlening betekenen. Een blijvende ontheffing op grond van artikel 27, lid 3 van de Wet op het openbaar bibliotheekwerk wordt daarom wenselijk en noodzakelijk geacht. 2. Mede gelet op de oppervlakte van de gemeente Heemstede wordt geen sprei ding van het bibliotheekwerk middels filiaal, uitleenpost of bibliobus nagestreefd. Voorkeur blijft uitgaan naar éên centrale huisvesting met zo gevarieerd mogelijke kollekties, teneinde zo goed mogelijk aan de veelsoortige behoeften van de plaatselijke bevolking te kunnen voldoen. 3. De bibliotheek streeft - ook in de jaren van de tweede planprocedure: 1983-1935 - naar een verdere uitbouw van het bezit in de richting van een mediatheek. In principe worden alle soorten inforraatiedragerswaar- voor bij het publiek belangstelling bestaat, aangeschaft. Het accent blijft liggen op het gedrukte woord, speciaal het boek en de dokumenta- tie. Nieuwe ontwikkelingen zoals viewdata, teletekst, micro-fichering e.d. zullen op de voet gevolgd worden. üver de toepassing zal besluit- vorming nog moeten plaatsvinden. De fonotheek wordt aangevuld met een kollektie muziekafdeling met bladmuziek. 4. Gestreefd wordt naar een eigen pand voor de bibliotheek, als onderdeel van een samengestelde akkommodatie, in het bestemmingsplan Blekersvaart weg/Burg, van Lennepweg. In het programma van eisen zal rekening gehou- den worden met de landelijke oppervlaktenormering voor openbare biblio- theken. 5. De voorziening van bejaardenlektuur geschiedt door de Provinciale Bi- bliotheekcentrale. Ten aanzien van de gewenste vorm inzake het schoolbibliotheekwerk zal overleg plaatsvinden met de onderwijsinstanties. 6. Informatieve begeleiding dient te worden gegeven in het bijzonder aan personen die via cursussen, bij- en nascholing e.d. hun ontwikkelings- peil wensen te vergroten. Ondersteuning zal worden gegeven aan sociaal- kulturele en edukatieve werkvormen die hieraan behoefte hebben. -14-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 14