4e atd- 29 januari 1981 10 a, b Provinciale Staten van Noord-Holland besloten op 4 december 1979 echter tot samenvoeging van de ambulanceregio Zuid-Kennemerland en die van IJ- mond, gevormd door de gemeenten Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en Velsen. Door deze samenvoeging is een andere en zwaardere gemeenschap- pelijke regeling noodzakelijk geworden. De IJmondgemeenten wensen deelne- ming aan de regeling op basis van gelijkwaardigheid en inbreng voor de vier Particuliere vervoerbedrijven in de IJmond. De Zuidkennemer gemeen- ten hebben de voorwaarde gesteld dat de centrale post wordt ondergebracht bij de Haarlemse G.G. en G.D. Het provinciaal bestuur heeft bij zijn besluitvorming met de verschillende verlangens rekening gehouden en de elf betrokken gemeenten verder geadvi- seerd bij de voorbereiding van een regeling als leidraad te nemen de ge- meenschappelijke regeling die Amsterdam, Abcoude en Diemen zijn aangegaan omdat daar vergelijkbare omstandigheden zijn. Belangrijke elementen in de Amsterdamse regeling zijn: - een zelfstandig rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam; - een omvangrijk algemeen bestuur (18 leden), waarin onder meer vertegen- woordigd zijn de ziekenfondsen en particuliere vervoerders; - de direkteur van de Amsterdamse G.G. en G.D. is direkteur-secretaris van de centrale post; - het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam heeft geen eigen personeel maar maakt voor zijn taakuitoefening gébruik van personeel en meldkamer van de G.G. en G.D. de re9el1og gaat ervan uit dat de kosten van de centrale post aan de ambulancediensten in rekening worden gebracht, die deze kosten in hun tarieven zullen opnemen. In het geval er toch kosten voor het lichaam blijven, zullen deze over de deelnemende gemeenten naar rato van het inwonertal worden verdeeld. Deze elementen zijn terug te vinden in de ontwerp-gemeenschappelijke rege- ling Centrale post ambulancevervoer Kennemerland welke is voorbereid door een ambtelijke werkgroep van de Zuidkennemer-en de IJmondgemeenten. Deze heeft daarbij naar enige vereenvoudiging gestreefd. In het ontwerp zijn voorts de resultaten verwerkt van het bestuurlijk overleg tussen Zuid-Ken- nemerland en IJmond, dat twee maal heeft plaatsgehad. In afwijking van de Amsterdamse regeling is in het ontwerp het beginsel van de gelijke verte- genwoordiging van de IJmond- en de Zuidkennemer gemeenten opgenomen. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 50